ovo nije dobro...

Težak poraz bezidejnog Hajduka; Gent je 'bilima' utrpao tri laka gola, a mogao je još i više

01.07.2022 u 21:51

Nogometaši splitskog Hajduka odradili su treću prijateljsku utakmicu na ljetnim pripremama za novu sezonu te još uvijek čekaju premijernu pobjedu. Gent je Hajduku zabio tri laka gola...

Nakon poraza 2:0 od rumunjskog Cluja te potom remija 2:2 protiv njemačkog drugoligaša Hamburga, u petak je Hajduk izgubio utakmicu od belgijskog prvoligaša Genta 3:0.

U prvom poluvremenu Gent je postigao dva gola. Prvo je Cuypers načeo Splićane golom u 28. minuti, dok je Gianni Bruno u 43. povećao na 2:0. Isti igrač je početkom drugog dijela, u 49. minuti, postavio konačnih 3:0 za Gent.

Trener Hajduka Valdas Dambrauskas je utakmicu započeo s nominalno najboljim sastavom, ali čini se da 'bili' još nisu uhvatili 'ritam'. Gent je dominirao u prvom dijelu, Hajduk je bio bezidejan u napadu uz previše pogrešaka u veznom redu te nesigurnom obranom. Koliko su 'bili' loši? Pa recimo da su prvi udarac u okvir protivničkog gola imali tek u 63. minuti utakmice...

Dodajmo da je sastav Genta prošle sezone zauzeo peto mjesto na ljestvici belgijskog prvenstva.

HAJDUK (4-1-3-2): L.Kalinić - Mikanović, Borevković (od 69. Dimitrov), Elez (od 80. Simić), Melnjak - Fossati - Grgić (od 64. Vuković), Krovinović, Sahiti (od 64. Biuk) - Livaja, N.Kalinić (od 76. Mlakar) TRENER: Valdas Dambrauskas

GENT (3-4-1-2): Roef (od 80. De Schrevel) - Okumu (od 74. Marreh), Godeau (od 69. Ngadeu), Lagae (od 46. Fortuna) - Samoise, Odjidja (od 74. Owusu), Hjulsager (od 67. Lemajić), Castro-Montes (od 74. Van Hauter) - Kums (od 74. Fofana) - Cuypers (od 74. De Ridder), Bruno (od 74. I.Salah) TRENER: Hein Vanhaezebrouck