NBA

Terry spasio Mavse, Ellis zabio 45 koševa

01.12.2009 u 11:54

Iako je veći dio večeri bio samozatajan, Jason Terry eksplodirao je u samoj završnici utakmice te donio pobjedu Dallas Mavericksima protiv Philadelphia 76ersa 104:102

Terry je zabio pobjednički koš 1,4 sekunde prije kraja, a Mavericksi su priskrbili Philadelphiji sedmi uzastopni poraz.

Mavsi su profućkali vodstvo od 17 koševa, pri kraju utakmice rezultat je bio 102:102, a Andre Iguodala je promašio tricu 5,6 sekundi prije kraja za 76erse. Nakon timeouta Terry je primio loptu od Jasona Kidda te je malo oklijevao prije nego što je pogodio pobjednički koš preko Willieja Greena.

Iguodala je imao priliku donijeti pobjedu Sixersima, ali je okružen s tri braniča promašio tricu uz zvuk sirene za kraj utakmice. Nijemac Dirk Nowitzki je ubacio 28 koš, Kidd je dodao 22 i 11 asistencija, dok je pričuva Drew Gooden završio utakmicu sa 15 pogodaka za Dallas (13-5). Green je zabio 23 koša, Elton Brand i Thaddeus Young svaki po 21, dok je Igoudala završio sa 19 za Sixerse.

U drugoj sinoćnjoj utakmici Golden State Warriorsi su svladali Indiana Pacerse 126:107, iako je Monta Ellis eksplodirao i zabio 45 koševa prije nego je napravio peti prekršaj šest minuta prije kraja te tako pomogao Warriorsima (6-10) da dođu do treće pobjede u zadnjih osam utakmica. Danny Granger je postigao 22 koša, a Mike Dunleavy 22 protiv svog bivšeg kluba za Indianu (6-9), koja je vodila 15 koševa u prvoj polovici utakmice, ali je ipak na kraju poražena, šesti put u sedam utakmica.

U utakmici Milwaukee Bucksa i Chicago Bullsa domaćin je bio bolji 99:97. Australac Andrew Bogut, koji nije igrao šest utakmica zbog ozljede noge, zabio je 22 koša uz 15 skokova. Bullsi su se jedva izvukli iz zaostatka od 14 koševa u trećoj četvrtini. Charlie Bell je postigao 16 koševa za Milwaukee (9-7), dok su Argentinac Carlos Delfino i rookie Brandon Jennings dodali svaki po 15.

John Salmons je bio najučinkovitiji u momčadi Chicaga (6-9) sa 23 koša, dok je Luol Deng postigao 22 uz 14 skokova. Derrick Rose je dodao 17 od svojih 19 koševa u drugom poluvremenu, a Joakim Noah završio je utakmicu sa 16 koševa.