LE CHAMPIONAT

Strijelac Leko i Monaco uzeli Lyonu vrh

13.04.2009 u 09:01

U posljednjoj utakmici 31. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na Gerlandu odigrao 2:2 protiv Monaca i ispustio vodeću poziciju na ljestvici

Lyon - Monaco 2:2

Monaco je u najzanimljivijoj utakmici Le Championata u Lyonu dva puta vodio (1:0, 2:1), no 'lavovi' su ipak izvukli bod. Strijelci za Monaco bili su hrvatski reprezentativac Jerko Leko (34) i Juan Pablo Pino (66), a za Lyon Cris (65) i Frederic Piquionne (81). Leko je odigrao svih 90 minuta za Monaco, dok je Nikola Pokrivač u igru ušao u zadnjoj minuti. Dario Šimić nije nastupio.

U ranije odigranim susretima Olympique Marseille je pobijedio Grenoble 4:1, dok su Lille i Paris St. Germain odigrali bez pogodaka. Pogotke za OM postigli su Taye Taiwo (52-11 m, 65), Vitorino Hilton (59) i Brandao (90), dok je poraz gostiju ublažio Laurent Courtois (90+4).

Lyon sada ima 60 bodova, bod manje od vodećeg Marseillea, dok je treći Bordeaux sa 59 bodova.