ČUDESNI UČINCI

Strašna večer Šarića i Nurkića koja će se pamtiti u NBA ligi!

10.03.2017 u 08:10

U dvoboju Portlanda i Philadelphije hrvatski reprezentativac Dario Šarić postigao je čak 28 koševa, no zasjenio ga je bivši košarkaš Cedevite Jusuf Nurkić, koji je zabio isti broj poena, ali je tome pridodao 20 skokova u pobjedi Blazersa 114:108 nakon produžetka

Bila je to večer koja će se pamtiti, a glavni protagonisti bili su bivši košarkaši hrvatskih klubova, 22-godišnjaci Dario Šarić i Jusuf Nurkić.

Šarić je odigrao još jednu u nizu odličnih utakmica, ubacivši fantastičnih 28 poena (učinak karijere), uz devet skokova i asistenciju, ali po običaju to nije bilo dovoljno za pobjedu Sixersa.

Portland je pobijedio 114-108, uz čudesan učinak bivšeg košarkaša Cedevite Jusufa Nurkića koji je uz 28 koševa upisao 20 skokova, osam asistencija i šest blokada, a američki stručnjaci uspoređuju njegov nastup s onima Charlesa Barkleyja iz najboljih dana ili, točnije, iz 1986. godine. Sličnu utakmicu odigrao je od 1986. još samo Shaquille O'Neal, centar Los Angeles Lakersa koji je 2001. godine protiv Philadelphije ubilježio 28 koševa, 20 skokova, devet asistencija i osam blokada.

Zvijezda iz BiH tako je u novom klubu, nakon što je napustio Denver, ostvario rekordne učinke u koševima, skokovima, asistencijama i blokadama. Čudesno!

'Ne zanima me toliko statistika, meni je najvažnije da smo pobijedili. Uživam u svom novom klubu, Rip City je odličan, suigrači sjajni. Želim da izborimo plasman u play-off', kratko je kazao nakon utakmice nasmijani Nurkić.

Na ljestvici NBA lige Blazersi su ovom pobjedom nastavili grčevitu borbu za ulazak u doigravanje, a trenutno drže deveto mjesto, dok se Philadelphia od njega odavno oprostila...

Dodajmo još kako je hrvatski centar Ivica Zubac sa 14 koševa za 16 minuta u igri pomogao je Los Angeles Lakersima da dođu do pobjede 122-110 na gostovanju u Phoenixu i tako zaustave gubitnički niz nakon osam poraza.  Lakerse je sa 28 poena predvodio D'Angelo Russell, dok je najbolji strijelac Sunsa bio Devin Booker sa 23 koša.

Russell Westbrook je nakon kratke stanke nastavio svoj "triple-double" ritam i bio je najzaslužniji za domaću pobjedu Oklahoma Cityja 102-92 nad San Antoniom. Za svoj 31. "triple-double" učinak u ovoj sezoni, čime se izjednačio s Wiltom Chamberlainom, Westbrook je ubacio 23 koša uz 13 skokova i 13 asistencija te potpuno kontrolirao rezultat i ritam svoje momčadi. Victor Oladipo je sa 20 koševa bio drugi strijelac pobjedničke momčadi, dok je Spurse sa 19 koševa predvodio Kawhi Leonard.

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se Detroit Pistonsi koji su u svom Palaceu svladali aktualne prvake iz Clevelanda sa 106-101, što je treći uzastopni poraz Cavaliersa koji su u prvoj četvrtini imali prednost od 14 koševa, da bi sredinom treće četvrtine zaostajali 10 poena. Ipak, u posljednju četvrtinu gosti su ušli sa sedam koševa prednosti, no u režiji Reggieja Jacksona, koji je 12 od svojeg 21 koša postigao u posljednem dijelu utakmice, Pistonsi su stigli do vrijedne pobjede. Uz Jacksona odličan je bio Andre Drummond sa 20 koševa, 16 skokova i četiri asistencije. Cavaliersima ni 'triple-double' učinak LeBrona Jamesa od 29 poena, 13 skokova i 10 asistencija, ni 27 koševa Kyrieja Irvinga nisu bili dovoljni za prekid negativnog niza.

Portland - Philadelphia Autor: YouTube