PREMIERSHIP

Stoke prekinuo seriju Modrićevih 'spursa'

11.12.2011 u 20:12

U 15. kolu engleskog Premeirshipa Stoke City svladao je Tottenham, za koji je od hrvatskih igrača nastupio tek Luka Modrić

Tottenham je u 15. kolu doživio poraz na stadionu Stoke Cityja te prekinuo niz od 11 utakmica bez poraza, odnosno seriju od šest uzastopnih pobjeda. Jedino što može tješiti Redknappovu momčad jest što nisu ugrozili treću poziciju na tablici, iako su propustili opasno se približiti Manchester Unitedu.

Domaćini su poveli već u ranoj fazi utakmice, pogotkom Matthewa Etheringtona u 13. minuti. Doduše, glavninu posla prije je odradio Peter Crouch. Isti igrač zabio je i za 2:0 u 43. minuti, a blijedi 'spursi' u tom dijelu gotovo da nisu ni zaprijetili domaćem vrataru. Jedino je naš Modrić uputio precizan udarac u 32. minuti, ali golman Stokea Sorensen bio je siguran.

U drugom dijelu ipak drugačije izdanje Tottenhama, s našim Modrićem u naslovnoj ulozi. I baš je hrvatski reprezentativac izborio penal nakon kojeg je Adebayor smanjio na 1:2. Imali su gosti još nekoliko prilika, ali sudac dvoboja propustio je dva igranja rukom u 16-ercu domaćih pretvoriti u penale. I onda je još dodao sol na ranu 'spursima' isključivši Kaboula u 82. minuti utakmice.

Vedran Ćorluka bio je na klupi, dok je Niko Kranjčar ostao i bez te pozicije, iako se uoči vikenda najavljivalo da bi ga napokon mogli vidjeti na travnjaku.

Prethodno je Sunderland kod kuće pobijedio Blackburn sa 2-1. Pogotke za Sunderland zabili su Vaughan (84) i Larsson (90+2), a strijelac za Blackburn bio je Vukčević (17).

U ponedjeljak je na rasporedu derbi Chelsea - Manchester City.