SKOKOVI NA PLANICI

Stoch pokvario Malyszov oproštaj

20.03.2011 u 13:52

Poljak Kamil Stoch pobjednik je natjecanja skijaša skakača na Planici, zadnjeg ispita ove sezone. Zbog jakog vjetra održana je samo jedna serija, a Stoch je slavio letom od 215,5 metara

Drugo mjesto osvojio je Slovenac Robert Kranjec koji je skočio devet metara duže, ali uz slabije ocjene, dok je treći bio Poljak Adam Malysz doskočivši na 216 metara. Bilo je to posljednje natjecanje u karijeri legendarnog Poljaka koji nakon ove sezone odlazi u mirovinu.

Malysz je jedan od najboljih skijaša skakača u povijesti ovog sporta. Tijekom iznimno bogate i uspješne karijere ubilježio je čak 39 pobjeda u Svjetskom kupu, a samo Finac Mati Nykanen ima više, 46. Malysz je četiri puta bio pobjednik Svjetskog kupa, četiri puta je bio svjetski prvak, a na OI je osvojio tri srebra i broncu.

Naslov pobjednika Svjetskog kupa i prije natjecanja na Planici osigurao je Austrijanac Thomas Morgenstern sa 1757 bodova, drugi je Švicarac Simon Ammann (1364), a treći je Poljak Adam Malysz (1163).