IMA RAZLOGA ZA ZADOVOLJSTVO

Stanković: Ovo je naš maksimum, ali i Talijani su drhtali

11.02.2012 u 21:00

Izbornik hrvatske futsal reprezentacije Mato Stanković sigurno je najnesretniji što su njegovi dečki, uz sav uloženi trud, kući otišli bez medalje. No svjestan je Stanković da se od časnog poraza protiv Italije 1:3, nije moglo više

'Ne volim dizati igru u nebesa kada izgubimo, ali objektivno, to je Italija. Stvorili smo im probleme, ali i samima sebi. Neke su se stvari iz utakmice s Rusijom ponovile. Upozoravali smo da želimo odigrati uvodne minute bez rizika, a opet nas je presjekao rani pogodak', rekao je Stanković i potvrdio da je dečkima poljuljano raspoloženje:

'Najbolja bi proslava bila da nas se nastavi ozbiljno shvaćati i da dobijemo podršku, ne možemo baš slaviti nakon dva uzastopna poraza. Pokazali smo da možemo napuniti dvoranu od 15.000 ljudi. Samo neka se nastavi ova priča u zadnjih godinu dana. Imamo potencijal biti peta do osam reprezentacija na svijetu.'

Hrvatski su igrači primili rani pogodak, ali u drugom dijelu pokušali su od prve sekunde stići do izjednačenja.

'Dogovor je bio da umrtvimo igru brzim uvođenjem igrača više, ali nismo uspjeli proći centar pa nismo mogli. Ipak, drago mi je da su se Talijani tresli do zadnje minute. Teško je sada procijeniti što bi bilo da je netko poput Despotovića realizirao šansu u prvom dijelu jer imali su i Talijani svoje stopostotne prilike, iako su stvorene iz naših grešaka.'

Od kritike nije bježao:

'Pogrešaka je bilo i mojih i igračkih, ali odigrali smo dobru utakmicu. Protiv takve momčadi prije nekoliko godina ne bismo mogli ni izaći iz presinga. S ovakvim brojem ljudi, u ovakvoj utakmici, Italija je bolja. Ustvari, ovo je naš maksimum u ovom trenutku', zaključio je Stanković priču nakon pošteno osvojenog četvrtog mjesta.