PLIVAČKO EP

Štafeta i Draganja korak do medalje

28.11.2010 u 18:35

Hrvatsko plivanje u nedjelju nije stiglo do druge medalje na Europskom prvenstvu nakon osvojenog zlata Sanje Jovanović (50, leđno) u subotu. No, ostvareno je nekoliko zapaženih rezultata

Hrvatska muška štafeta 4x50 metara slobodno zauzela je četvrto mjesto u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu. Duje Draganja, Mario Todorović, Mario Delač i Aleksej Puninski plivali su 1:25.99 minuta, te su za 18 stotinki ostali bez bronce koju su uzeli Rusi. Zlato je pripalo Talijanima, a srebro Nijemcima.

I Duje Draganja zauzeo je četvrto mjesto u utrci na 100 mješovito. Splićaninu je medalja izmakla za 32 stotinke, on je plivao 53.56 sekundi, a brončani Španjolac Forns 53.24. Zlato je osvojio Nijemac Markus Deibler (52.13), a srebro Slovenac Peter Mankoc (52.87).

U finalu discipline 50 leptir Todorović je bio šesti s 23.42, a Aleksej Puninski sedmi s 23.50 sekundi. Europski prvak je Nijemac Steffen Deibler (22.34), srebrni Ukrajinac Andrij Govorov, a brončani Nizozemac Joeri Verlinden.