TURNIR U MEDULINU

Srpski drugoligaš iza sebe ostavio Lokomotivu, Istru 1961 i Šibenik

22.01.2022 u 18:35

Osvajači osmog po redu Arena kupa, međunarodnog turnira kojem je domaćin bio Medulin, su nogometaši Žarkova, inače srpskog drugoligaša

U finalnom susretu Žarkovo je svladalo hrvatskog prvoligaša Lokomotivu s 2:1, a svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu. Žarkovo je povelo golom Dostanića u sedmoj minuti, dok je Lokomotiva izjednačila u 35. minuti. Nakon kornera najbolje je reagirao Sandro Kulenović te je izjednačio na 1:1.

No, vrlo brzo nakon toga, Žarkovo je opet povelo. U 40. minuti gol za konačnih 2:1 je zabio Deverlić.

Premda je Lokomotiva bila u minusu, u nastavku finala Žarkovo je bilo bliže da poveća prednost nego da Lokomotiva izjednači. Zanimljivo da je Lokomotiva šesti put igrala finale ovog turnira te je šesti put izgubila.

Treće mjesto na Arena kupu osvojili su nogometaši Istre 1961 koji su svladali Dugopolje s minimalnih 1:0. Jedini je pogodak, u 15. minuti, postigao Mateo Lisica.

Peti je na kraju, pak, Šibenik koji je s 2:0 bio bolji od drugoligaša Opatije.