TOČKA NA I

Srbija ispala, hrvatska Davis Cup reprezentacija saznala protivnika u četvrtfinalu. Očekuje nas teniski spektakl

18.09.2022 u 20:28

Hrvatska teniska reprezentacija plasirala se na završni turnir Davis Cup natjecanja koji će se održati u Malagi od 22. do 27. studenoga, a Španjolska će joj biti suparnik u četvrtfinalu

U svojoj skupini A, koja se igrala u Bologni, Hrvatska je osvojila drugo mjesto, iza Italije, a ispred Švedske i Argentine. Kao drugoplasirana će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika skupine B, a tu je poziciju u nedjelju osigurala Španjolska.

Na domaćem terenu u Valenciji Španjolci su dobili uvodna dva pojedinačna meča protiv Južne Koreje i time osigurali pobjedu, prolaz i prvo mjesto. Prvo je Roberto Bautista Agut vrlo lako svladao Seong Chan Honga 6-1, 6-3, dok se potom pobjednik US Opena Carlos Alcaraz prilično mučio, ali na kraju ipak svladao Soon Woo Kwona 6-4, 7-6(1).

Ovom je pobjedom mladi Španjolac iz Davis Cupa izbacio Srbiju.

U toj skupini B Španjolska, Kanada i Srbija su ostvarile omjer 2-1, no u tom krugu Španjolska je najbolja te je osigurala prvo mjesto, a time i mečeve u četvrtfinalu protiv hrvatskih tenisača. Dalje ide i Kanada.