PREOKRET CHELSEAJA

Srbi skrojili vrh Premiershipa

30.10.2010 u 19:08

Vodeći klubovi u Premier ligi Chelsea i Arsenal ubilježili su pobjede u 10. kolu, dok je najskuplja momčad u ligi Manchester City doživio poraz na gostovanju kod Wolverhamptona

Blackburn je poveo protiv Chelseaja pogotkom Benjanija (22), a do kraja poluvremena poravnao je Anelka (39), dok je pobjedu vodećoj momčadi lige donio Ivanović u 84. minuti. Hrvatski igrač Nikola Kalinić proveo je čitavu utakmicu na klupi za pričuve Blackburna.

Arsenal je dobio gradskog rivala West Ham United sa 1-0, a strijelac je bio Alexandre Song u 88. minuti.

Iznenađenje je priredio slabašni Wolverhampton, pretposljednja momčad prvenstva, koji je pobijedio najskuplju ekipu u ligi Manchester City sa 2-1. Manchester City je poveo golom Emmanuela Adebayora u 23. minuti iz 11-erca, a preokret i pobjedu Wanderersima donijeli su Nenad Milijaš (30) i David Edwards (57).

Uoči ovog dvoboja trener Manchester Citya Roberto Mancini je upozorio svoje igrače da se ostave pića ili neće igrati. Naime, ovog tjedna su Gareth Barry, Joe Hart i Adam Johnson uslikani sa bocom 'žestice' tamo gdje su mislili da ih nitko neće pronaći, u škotskoj 'zabiti' gdje su došli igrati golf. No, sva trojica igrali su protiv Wanderersa.