PAO ALKAR

Split slavio, Vujčić pokazao raskoš svog talenta

22.02.2012 u 22:51

Nikola Vujčić vratio se košarci, u pobjedi svoga Splita nad Alkarom upisao je 14 koševa, 11 skokova, sedam asistencija i tri blokade, za 35 minuta koliko je proveo na parketu

U zaostalom susretu 16. kola A1 lige, Split je na Gripama pobijedio Alkara 83:65, a najbolji igrač susreta bio je sportski direktor Nikola Vujčić, koji se ponovno aktivirao kao igrač.

Vujčić je daleko od nekadašnje forme, ali i ovako poluspreman dovoljno je dobar da dominira pod koševima i pomogne mladim igračima u žutom da igraju puno bolje nego dosada. Nekadašnji reprezentativac i jedan od najboljih europskih centara za 35 minuta na parketu postigao je 14 koševa te upisao 11 skokova, 7 asistencija i 3 blokade.

Uoči početka susreta gledatelji su odali počast velikom prijatelju košarke Miloradu Bibiću Mosoru, koji je pokopan na splitskom groblju Lovrinac.

Od početka susreta igralo se koš za koš, momčadi su bile poravnate sve do poluvremena, kad se domaćini odvajaju. Pred kraj treće četvrtine žuti su tricom Mimice otišli na +17 i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. No domaći strateg Nikša Bavčević daje prigodu mlađim igračima, Alkar to koristi i početkom zadnje četvrtine stižu na svega tri koša zaostatka.

No žuti opet dodaju gas i vraćaju utakmicu u mirne vode, na zadovoljstvo oko 1.500 gledatelja okupljenih na Gripama.

'Bilo je zadovoljstvo ponovno zaigrati, pozivam gledatelje da nas i u sljedećim utakmicama podrže u ovako velikom broju', kazao je Vujčić i dodao kako je imao snage za svega 15-ak minuta, a ostatak je 'preživljavao'.