TURNIR U GABELI

Split propustio finale protiv Dinama

21.01.2011 u 18:10

Split je poražen od Širokoga Brijega sa 1:2 (0:2) u drugoj polufinalnoj utakmici Memorijala Andrije Ankovića u Gabeli

Nakon što je Dinamo protiv GOŠK-a izborio finale turnira nešto kasnije, to je uspjelo i Širokom Brijegu u susretu sa Splitom. Dvostruki strijelac za Širokobriježane bio je Mateo Roskam (31, 40), a za 'crvene' je u 53. minuti strijelac bio Ante Ćapin koji je odlično iskoristio asistenciju Joška Paraća.

Treba spomenuti kako je Split imao priliku za izjednačenje u 55. minuti kada je nakon jedanaesterca koji je izborio Sead Bučan, vratar Nikola Marić obranio udarac Anti Vitaiću.

U subotu će tako za naslov igrati Dinamo i Široki Brijeg, a utakmica treće mjesto na Memorijalu Andrije Ankovića igrat će se radi lošeg terena tek u utorak.

'Zaista je bilo teško igrati po ovakvom terenu. Kad smo vidjeli kako teren izgleda nakon susreta Dinama i GOŠK-a nije nam bilo svejedno. 0dluka o odgodi je dobra, a nama odgovara i zbog treninga', kazao je Ivan Katalinić.