derby d'italia

Spektakl u Milanu; Higuain zabio za veliku gostujuću pobjedu i povratak Juventusa na prvo mjesto

06.10.2019 u 23:08

U najvećem derbiju talijanskog nogometa Juventus je na gostovanju pobijedio Inter 2:1 i preuzeo vrh ljestvice Serie A

Strijelci za torinsku 'staru damu' bili su Argentinci Paulo Dybala (4) i Gonzalo Higuain (80), dok je gol za Inter zabio također, Argentinac Lautaro Martinez (18-11m).

Juve je ovom pobjedom preskočio Inter i prvi put ove sezone preuzeo vodstvo na ljestvici.

Juve je poveo već u 4. minuti sjajnim golom Paula Dybale na asistenciju Miralema Pjanića, a pet minuta kasnije Cristiano Ronaldo je uzdrmao vratnicu. Inter je izjednačio u 18. minuti golom Lautara Martineza iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Matthijs de Ligt igrajući rukom.

U 43. minuti gosti su zabili i drugi gol, Cristiano Ronaldo je lijepim udarcem svladao Samira Handanoviča, ali je Dybala, koji mu je asistirao, bio u zaleđu, pa je sudac Gianluca Rocchi poništio taj gol nakon pregleda VAR-om.

• +6
Serie A, Inter - Juventus Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Prvu veliku priliku u nastavku imao je Inter u 68. minuti, pucao je Vecino, lopta je pogodila De Ligta u leđa i završila u vratnici. U trenucima dok je Inter bio nešto volji, Juventus je u 80. minuti još jednom poveo, a sjajnu akciju pogotkom je okrunio Higuain. Dvije minute kasnijke Inter je mogao izjednačiti, ali je Szczeesny zaustavio Vecinov udarac.

Marcelo Brozović je za Inter odigrao cijeli susret, dok dok Mario Mandžukić nije konkurirao za gostujući sastav.