DANAS OD 14.30 SATI

Španjolke zasluženo slavile protiv naših

07.08.2012 u 14:15

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u prilici je ostvariti svoj najveći uspjeh, to jest plasirati se u polufinale olimpijskih igara. A za taj uspjeh morale bi Canjugine cure pobijediti Španjolke

Hrvatske rukometašice u dvorani Copper Box love polufinale. Suparnice našima su Španjolke, iste one preko kojih je Hrvatska u kvalifikacijama došla do Londona. Također, pod Canjuginim vodstvom, Hrvatska je protiv 'furije' igrala četiri utakmice, a u tri su slavile - naše cure.

Prema tome, ništa nije nemoguće, pa čak i da Hrvatska u obje konkurencije ima polufinaliste rukometnog turnira.

OVDJE PRATITE TEKSTUALNI PRIJENOS ČETVRTFINALA

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KRAJ UTAKMICE
60' - Fernandez zabija za konačnih 25:22
59' - Jelčić je upisala još jednu obranu, ali ostalo je premalo vremena za preokret; Jelčić je izašla, a Lovrić pogađa za 22:24
58' - možda i zadnja prilika naših nakon obrane Ivane Jelčić; ali i Navarro je sjajna
57' - Navarro zaustavlja naše, Tatari smanjuje na 21:24
56' - Mangue je izborila sedmerac, Jelčića ga je obranila ali Cuadrado dobiva popravni i pogađa za 20:23
55' - Bašić nas ostavlja 'u igri' 20:22
53' - Mangue zabija za 22:19; vratila se Penezić ali rekla je suigračicama 'Ne mogu'.... i opet je vani
52' - Tatari s deset metara za smanjenje zaostatka (19:21); ali Španjolke jednostavno dolaze do svojih golova
51' - Pinedo je nezaustavljiva - 18:21 za Španjolsku
50' - Alonso s desnog krila za novih plus dva Španjolske (18:20)
49' - Jovetić je primila jedan 'otpadak' i s crte zabila za 18:19
48' - Navarro brani udarac Kristine Franić
47' - Ivana Lovrić se oslobodila varkom tijela i zabila za 17:19
46' - Pinedo je zabila još jedan gol (16:19)
44' - Mangue je izborila deveterac, ali i isključenje Šerić
43' - s dva gola Pinedo u istoj minuti, Španjolska odlazi na 'plus dva' (16:18)
42' - Španjolska kompletna, a Cuadrado pogađa za 16:16
41' - Bašić je srušila Mangue i zaradila isključenje, sada se igra 'pet na pet'
40' - Pinedo je zaradila kaznu od dvije minute, problemi za naše jer se Penezić ozlijedila u doskoku
39' - Aguilar izborila sedmerac, ali Jelčić 'skida' i ovaj pokušaj
38' - visok skok Lidije Horvat za 16:15
37' - nakon nekoliko neuspješnih napada, Fernadez ipak pogađa za Španjolsku (15:15)
36' - Jelčić upisuje novu obranu
35' - Hrvatska u obrani igra sjajno, ali u napadu nam malo 'šteka'
35' - Penezić pod prekršajem gubi loptu
33' - Penezić vraća stvari na početak (14:14); potpuni preokret - Šerić za 15:14
32' - Pinedo donosi novo vodstvo 13:14
31' - Jelčić sjajno reagira, a Tatari pogađa za 13:13
31' - počelo je drugo poluvrijeme; Španjolke imaju prvu loptu, ali na svu sreću vrlo brzo je gube

KRAJ POLUVREMENA

30' - Fernandez je donosi prednost Španjolkama (12:13)
29' - Alonso zabija za 12:12
28' - Andrea Penezić nakon visokog skoka pogađa za novo vodstvo naših (12:11); ali i brzo zarađuje isključenje
27' - novo izjednačenje - zabija Milanović-Litre (11:11)
26' - Fernandez za vodstvo Španjolske 11:10
25' - promašaj Lidije Horvat
25' - ozljeda Mirande Tatari, i do poluvremena se sigurno neće vraćati na teren
23' - Gaće s krila zabija za 10:10
22' - s igarčicom manje mangue dovodi Španjolsku u vodstvo (9:10)
21' - Milanović-Litre izborila je sedmerac, a Zebić pogađa za 9:9
21' - Hrvatska je kompletna, a Jelčić uspjeva uzeti još jednu loptu
19' - iz teške situacije 'vadi' nas Kristina Franić - za 8:8; Španjolke se brzo vraćaju u prednost preko Fernandez (8:9)
18' - pri tom je i Penezić zaradila isključenje
18' - lijep pokušaj naših, ali 'cepelin' Zebić i Tatari nije uspio, a Španjolke preko Mange dolaze u vodstvo 8:7
17' - Aguilar zabija za 7:7, umjesto plus tri za naše, evo nas u egalu
16' - Alberto Francisca smanjila je na 6:7
14' - Jelčić skida čisti 'zicer', Milanović-Litre za 7:5
13' - Pinedo je zabila za 5:6, s igračicom više
12' - Maja Zebić pod prekršajem zabija za Hrvatsku (5:4); Bašić je prvo ukrtala loptu, a potom i zabila za plus dva (6:4)
11' - sada je i Milanović-Litre 'out', a Aguilar zabija za 4:4
10' - Tatari je udarena, zbog čega je suparnica isključena, ali prvu priliku s igračicom više Penezić ne koristi
 9' - Jeličić je obranila i drugi napad suparnica; na drugoj strani siugrna je i Navarro
 8' - Jelčić sjajno skida udarac Mangue, a Tatari zabija za vodstvo naših (4.39
 7' - Bernardo s desnog krila pogađa za 2:3 a uzvraća Penezić (3:3)
 6' - Hrvatska igra 5+1 obranu, dok se Španjolke brane 4-2 obranom
 4' - Milanović-Litre je izborila sedmerac, Zebić jeprecizna i pogađa za 2:2
 3' - Bašić je pogodila vratnicu, no lopta se odbila našima
 2' - kontra Španjolki, Pinedo za 0:2, a Tatari je zabila prvi gol za naše (1:2)
 1' - Franciscan zabija za Španjolsku (0:1);
 1' - počela je utakmica, prvi je napad za naše cure, ali izgubljena je lopta