PRIJATELJSKE UTAKMICE

Španjolci očitali lekciju Belgiji; Francuzi sredili Talijane

02.09.2016 u 09:36

Prije početka europskih kvalifikacija za SP u Rusiji 2018., diljem Starog kontinenta su se igrale prijateljske utakmice

Dvije reprezentacije koje su razočarale na Euru, Belgija i Španjolska, odmjerile su snage u Bruxellesu, a gosti su s novim izbornikom Julenom Lopeteguijem stigli do pobjede 2:0. Oba pogotka za 'furiju' zabio je David Silva (34, 62-11m).

Europski prvak Portugal izabrao je laganu pripremnu utakmicu protiv Gibraltara te je slavio sa 5:0. Bez najveće zvijezde Cristiana Ronalda strijelci za domaćina u Portu bili su Nani (27, 55), Joao Cancelo (73), Bernardo Silva (76) i Pepe (79).

Nastavlja se kriza u nizozemskoj reprezentaciji koja nije vidjela ni prošli EURO. U prijateljskom ogledu u Eindhovenu 'oranje' je povelo golom Wijnalduma (14), a Grčka je preokrenula na konačnih 2:1 zahvaljujući Mitroglou (29) i Gianniotasu (74).

U derbiju večeri igranom u Bariju, Francuska je očitala lekciju Italiji (3:1). Martial je doveo Francuze u vodstvo u 17., Pelle samo četiri minute kasnije izjednačio, Dechampovi izabranici vratili su prednost u 28. preko Girouda, a trijumf gostujućeg sastava potvrdio je Kurzawa u 81. minuti.