BUNDESLIGA

Soldin Köln remizirao kod Bayerna

03.10.2009 u 17:56

U utakmicama 8. kola njemačkog nogometnog prvenstva najveće iznenađenje priredio je Köln koji je u Münchenu protiv Bayerna odigrao 0:0

Nogometaši Bayerna nastavili su katastrofalan niz loših rezultata. Sada nisu uspjeli probiti obranu Kölna kojeg vodi hrvatski trener Zvonimir Soldo. Kod Bayerna su oba hrvatska igrača ušli u drugom dijelu, Danijel Pranjić je u poluvremenu zamijenio Francka Riberya, a Ivica Olić u 71. minuti Miroslava Klosea. Bayern je nakon osam kola tek sedmi s 12 bodova, osam manje od vodećeg Bayera.

Prvak Wolfsburg je osvojio samo bod u Bochumu (1:1), Hannover je čak s 5:2 bio bolji od Freiburga, za kojeg je u 35. minuti pogodak za 1:2 postigao naš Ivica Banović. Bayer Leverkusen je ostao na vrhu zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi kod kuće protiv Nuernberga (4:0), dok je Mainz na svom terenu porazio Hoffenheim s 2:1. Kod gostiju nije u sastavu bio ozlijeđeni Josip Šimunić.

Rezultati:

Bochum - Wolfsburg 1:1 (Hashemian 53/ Džeko 75)
Hannover – Freibrug 5:2 (Chahed 7, Bruggink 10, Haggui 45+1, Konan Ya 8), Pinto 90+2/ BANOVIĆ35, Schuster 82)
Bayer Leverkusen – Nürnberg 4:0 (Kroos 2, Rolfes 28-11m, Derdiyok 34, Kiessling 68)
Mainz – Hoffenheim 2:1 (Ivanschitz 6, Bance 11/ Ibertsberger 87)
Bayern - Köln 0:0
Borussia M. - Borussia D. 0:1 (Barrios 38)