NIŠTA OD MEDALJE

Šok za Srbiju i njihove zvijezde; lekciju im očitali veteran Scola i otkačeni razigravač Campazzo

10.09.2019 u 15:09

Nakon poraza od Španjolske u drugoj fazi natjecanja košarkaška reprezentacija Srbije doživjela je novi šok. U četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, koje se igra u Kini, izabranici Aleksandra Đorđevića poraženi su 97:87 od Argentine

Bila je to daleko najbolja utakmica Argentine na Svjetskom prvenstvu, a najbolji je bio njihov najiskusniji igrač Luis Scola (39 godina!) koji je susret završio sa 20 koševa od čega je 10 zabio u posljednjoj četvrtini u kineskom gradu Dongguanu. Sjajan je bio i razigravač Facundo Campazzo sa 18 koševa, 12 asistencija i šest skokova dok je Patricio Garino dodao 15 koševa.

Kod Srbije, koja će u nastavku natjecanja igrati za plasman od 5. do 8. mjesta, najbolji su bili Bojan Bogdanović sa 21 košem i Nemanja Bjelica sa 18 koševa. Njihova NBA zvijezda Nikola Jokić susret je završio sa 16 koševa, 10 skokova i pet asistencija, ali u ključnim trenucima u završnici nije bio u igri. Tako su Argentinci šokirali aktualne olimpijske, svjetske i europske doprvake...

• +6
Argentina - Srbija, četvrtfinale košarkaškog SP-a, 2019. Izvor: EPA / Autor: ALEX PLAVEVSKI/EPA

Ključan dio utakmice dogodio se početkom posljednje četvrtine kada je Srbija stigla do prednosti 70:68 nakon čega Argentina, nošena bučnim navijačima, radi seriju 14:3.

Argentinci su vodili gotovo čitavim tijekom susreta, dvoboj su otvorili sa 12:4, a na odmor su otišli s vodstvom 54:49 prvenstveno zahvaljujući odličnom šutu za tricu. Argentina je u prvih 20 minuta pogodila devet od 16 pokušaja za tri čime je anulirala veliku prednost Srbije u skoku od 26:8. Nakon napadački slabije treće četvrtine, u samoj završnici utakmice bljesnuli su Campazzo i Scola.

Argentina će tako po četvrti put u svojoj povijesti zaigrati u polufinalu SP-a. Dosada je osvojila jedan naslov, na prvom SP 1950. kada je bila domaćin, a usto ima i srebro iz 2002. te četvrto mjesto iz 2006.

Argentina u polufinalu ide na pobjednika dvoboja SAD-a i Francuska koji je na programu u srijedu.