PRIJENOS UŽIVO

Slovenija - pravi ispit snage Hrvatske

30.08.2010 u 15:26

Protiv Amerikanaca unaprijed smo upisali poraz, protiv Irana ukalkulirali smo pobjedničke bodove još u avionu za Tursku, no kad su u pitanju Slovenci tad malo tko želi išta prognozirati. Bit će to istinski ispit znanja i zrelosti hrvatske košarkaške reprezentacije

jU 3. kolu skupine B Svjetskog košarkaškog prvenstva u Turskoj reprezentacija Hrvatske odigrat će dosad najtežu utakmicu na natjecanju, protiv jake Slovenije. Stari rivali ne igraju samo za prestiž, već pobjeda gotovo osigurava drugo ili treće mjesto u skupini, a samim time i laškeg suparnika u nastavku natjecanja. Hrvatska i Slovenija dosad su odigrale četiri službene, netjecateljske utakmice, a 'kockasti' su ubilježili samo jednu pobjedu.

Prva utakmica igrala se u Wroclavu 1993, bile su to kvalifikacije za Europsko prvenstvo i nažalost posljednja utakmica legendarnog Dražena Petrovića za Hrvatsku. U finalu tih kvalifikacija dečki iz Dežele pobijedili su 94:90. Idući susret u Ateni naši su dobili 91:83, a nakon toga su uslijedili porazi. Prvo u Beogradu 2005. kad se odlučivalo tko će na SP u Japan (89:80), a onda i lani u četvrtfinalu Eropskog prvenstva 67:65. Usput, na poluvremenu te posljednje utakmice vodili smo 14 razlike...

Prije utakmice dobro se vidjelo da na tribinama Slovenci imaju igrača više. Oko četiri tisuće njihovih navijača našlo se u dvorani dok je simpatizera hrvatskih košarkaša tek dvije stotine

SLOVENIJA - HRVATSKA91:84 (16:18, 23:26, 26:15, 26:25)

40' - Župan je zakucao za kraj i slovensku pobjedu (91:84)
40' - vrijeme curi, Slovenci su na liniji slobodnih bacanja, a razlika u korist 'fantja' raste (89:82)
40' - Popović je zabio dva bacanja, ali Lakovič je jednako vratio (86:79)
39' - Andrić je zabio jedno od dva bacanja koja su naša 'rak-rana' (84:77)
38' - Ukić ni Popović nisu pogodili šutove izvan 6,25, Slovenci su sve bliže pobjedi (84:76)
37' - Popović je promašio, loptu je uhvatio Ukić i ispod koša zabio te pogodio i slobodno bacanje (80:76)
37' - Popović je pogodio i smanjio prednost dečkiju iz Dežele (80:73)
36' - Dragič je prošao i položio za veliku prednost Slovenije (80:71)
36' - Lakovič je zabio svoju drugu tricu iz šest pokušaja (77:71)
35' - Tomić je promašio dva bacanja, a u slijedećem napadu je izgubio loptu, loš dan za centra Reala
34' - Tomas je zabio novu tricu, ali je Zupan uzvratio (72:71)
33' - još jedan dalekometni pogodak Popovića (67:68)
32' - Popović nas je tricom vratio u igru, a zatim je pogodio tri poena i Ukić (67:65)
31' - loš ulazak Hrvatske u posljednjih deset minuta. Nachbar je zabio koš, srećom nije realizirao i dodatno bacanje (67:59)

30' -
Ukić je ušao u slovenski reket i na nevjerojatan način provukao loptu kroz obruč (65:59)
29' -
nova trica Slovenaca, Hrvatska izgleda u ovim trenucima nemoćno (64:55)
28' -
sada je i Slokar pogodio izvan 6,25 (61:55)
27' -
Popović je vratio tricom (58:55)
26' -
pet koševa Dragiča u nizu za slovensko vodstvo, a zatim je tricu ubacio Nachbar (58:52)
25
' - Hrvatski centri su puni prekršaja, Nachbar je iz slobodnjaka donio prednost Sloveniji, ali nas je Ukić novom tricom vratio u prednost (50:52)
24' - Tomić je napokon zabio i zaustavio nalet Slovenaca (48:49)
23' - u pravi čas trica Ukića (44:47)
22' - loš ulazak u utakmicu, Tomić je i dalje bez koša, Slovenci su izjednačili (44:44)

20' - opet je zadnji šut za tricu imao Tomas, ali je ovaj put pogodio (39:44)
20' - Opet napadački skok Žorića i koš (37:41)
19' - Ukić nije položio, ali je popravio Žorić (35:39)
19' - krađa Bogdanovića, kontra i zakucavanje (33:37)
18' - tri napadačka skoka Slovenaca i trica Lakoviča, Slovenci su sve bliže (33:35)
17' - pirueta Tomasa za polaganje (30:35)
16' - Andrić je pospremio 'otpadak' (26:32)
15' - Slovenci igraju zonu, ali Banić je 'zbrisao' pozornosti i pod košem pogodio, no nije realizirao dodatno bacanje (24:30)
14' - odlična akcija hrvatskih košarkaša koju je završio Banić (22:28)
13' - na isteku napada Ukić je zabio koš pod prekršajem te bio precizan iz dodatnog bacanja (19:26)
12' - Slokar je najopasniji Slovenac, njegovih deset koševa (druga trica), ali Banić drži razliku (19:23)
11' - Tomas je pogodio dalekometni šut, problem je što prebrzo skupljamo prekršaje (16:21)

10' - Tomas je promašio šut za tri poena i nakon deset minuta imamo dva razlike (16:18)
10' - odličan ulaz Tomasa pod koš i iz teške situacije zabija i drži Slovence na odstojanju (14:18)
9' - Jedno bacanje Tomića je ušlo za pet razlike (11:16)
8' - Žorić je pogodio i Hrvatska održava prednost (11:15)
6' - Udrihova trica za približavanje Hrvatskoj, ali izvan linije 6,25 precizan je Kus (9:13)
6' - Tomas je bio precizan s linije slobodnih bacanja (6:10)
5' - Dugo nije bilo koša, a onda je Kus u kontri imao polaganje (5:8)
3' - prvo trica Ukića, pa na isti način uzvraća Dragič (5:6)
2' - Tomas je zabio jedno bacanje za malo vodstvo (2:3)
1' - Brezec je zabio prvi koš na utakmici, ali je uzvratio Žorić (2:2)
1' - Tomić, Tomas, Ukić, Žorić i Kus je hrvatska petorka