kvalifikacije za ep

Slovačka pregazila Azerbajdžan i ponovno postala opasni konkurent Hrvatskoj

11.06.2019 u 20:05

Slovačka nogometna reprezentacija upisala je važnu pobjedu 5:1 u Bakuu kod Azerbajdžana i s tri boda uključila se u borbu za vrh E skupine

Gosti su do vodstva stigli već u 8. minuti pogotkom Lobotke.

U razdoblju od 27. do 30. minute viđena su tri sjajna pogotka. Kucka je iz slobodnog udarca u 27. minuti udvostručio vodstvo Slovačke.

Samo dvije minute poslije s lijeve strane se u kazneni prostor probio Šejdaev i sjajno pogodio suprotni kut slovačkih vrata pokraj nemoćnog Dubravke.

Tek što su Slovaci krenuli s centra njihov kapetan Marek Hamšik primio je loptu na 20-ak metara i odličnim udarcem poslao loptu u gornji desni kut za 3-1. Hamšik je u 57. minuti postigao drugi pogodak na povratnu loptu, a konačnih 5-1 postavio je branič Hančko u 85. minuti.

Pobjedom u Bakuu Slovačka je privremeno izbila na vrh ljestvice skupine E sa šest bodova iz tri utakmice, koliko ih imaju još Mađarska i Hrvatska. Wales je četvrti s tri boda iz dva nastupa, a Azerbajdžan je posljednji bez ijednog boda.