NOVA MEDALJA

Slivar bacio kuglu do brončanog odličja

28.01.2011 u 12:12

Na IPC svjetskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom, koje se od 21. do 31. siječnja održava u novozelandskom grada Christchurch, brončano odličje za Hrvatsku, u konkurenciji bacača kugle s potkoljeničnom amputacijom, osvojio je hicem od 14.05 metara član AK Sokol iz Bjelovara Josip Slivar

Svjetski prvak postao je nepobjedivi Danac Jackie Christiansen s daljinom od 17,79 metara, dok je srebro pripalo Grku Miltiadisu Kyriakidisu (14,12).

Tako je Hrvatska nakon dva zlata odličja Marije Iveković i Mikele Ristoski te srebra Branimira Budetića i Darka Kralja osvojila i prvu brončanu medalju na SP u Novom Zelandu.

Od naših paraolimpijaca još su nastupili Albin Vidović, član bjelovarskog AK Sokola, koji je ušao u finale bacanja diska za atletičare s cerebralnom paralizom, i osvojio sedmo mjesto s daljinom od 33,35 metara, dok je Denis Slunjski, član AK osoba s invaliditetom Agram iz Zagreba, u konkurenciji niskih rastom, u finalu koplja osvojio šesto mjesto s daljinom od 29,34 metara.