serie a

Slavlje rimskih klubova; Lazio ostao na korak iza Juventusa, Roma deklasirala Lecce

23.02.2020 u 20:46

Nogometaši Rome prekinuli su niz od četiri uzastopne utakmice bez pobjede u talijanskom prvenstvu uvjerljivom 4:0 (2:0) domaćom pobjedom protiv Leccea koji je u Rim stigao s nizom od tri pobjede.

Strijelci za Romu bili su Under (13), Mkhitarjan (37), Džeko (70) i Kolarov (80).

Nikola Kalinić igrao je za Romu od 82. minute.

U jedinoj ranije odigranoj utakmici u nedjelju Lazio je kao gost svladao Genou sa 3:2 (1:0) i tako se primaknuo Juventusu ponovno na samo bod zaostatka na vrhu ljestvice.

Lazio je poveo već u 2. minuti odličnim solo-prodorom Marušića, a u nastavku su postignuta još četiri pogotka. Prvo je Immobile u 51. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora povisio na 2:0, da bi šest minuta potom Cassata sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Strakoshe za smanjenje na 2:1.

No, Cataldi je iz slobodnog udarca u 71. minuti vratio Laziju prednost od dva gola da bi kapetan domaćih Criscito u 90. minuti iz kaznenog udarca smanjio na konačnih 3:2.

Dvoboji Atalanta - Sassuolo, Verona - Cagliari, Torino - Parma i Inter - Sampdorija odgođeni zbog straha od širenja epidemije koronavirusa.