NOVI PREMIJERLIGAŠI

Slavlje Middlesbrougha pokvarila teška ozljeda!

07.05.2016 u 17:01

Nakon Burnleyja plasman u Premiership izborio je i Middlesbrough nakon što je u susretu posljednjeg kola Championshipa odigrao 1:1 protiv izravnog suparnika Brighton & Hove Albiona.

Bio je to izravan dvoboj za drugo mjesto koje vodi u elitno društvo engleskog nogometa nakon što je Burnley i prije zadnjeg kola osigurao promociju.

Middlesbroughu je za osvajanje drugog mjesta trebao bod, dok je goste u viši rang vodila jedino pobjeda. Na koncu je završilo 1:1 i 'Boro' se vratio u Premiership iz kojeg je ispao 2009. godine.

Domaćin je poveo u 19. minuti golom Ricarda Stuania, izjednačio je Dale Stephens u 55. minuti, no samo četiri minute kasnije Stephens je isključen. Razlog isključenju bio je grubi start na nogu Gastona Ramireza, kojeg su iznijeli na nosilima i s maskom za kisik na licu.

S igračem manje gosti nisu uspjeli niti jednom ozbiljnije ugroziti suparnička vrata i novu priliku za plasman u Premiership tražit će kroz kvalifikacije.

Za preostalu, treću kartu koja vodi u viši rang natjecanja borit će se četiri kluba. U polufinalu se sastaju Sheffield Wednesday i Brighton & Hove Albion, te Derby County i Hull City. Prve utakmice su 13. i 14. svibnja, a uzvrati 16. i 17. svibnja. Finale je 28. svibnja na Wembleyju.

Iz Premiershipa je ispala Aston Villa, a preostala dva putnika u niži rang natjecanja bit će Norwich City, Sunderland ili Newcastle United.