EUROLIGA TOP 16

Slavlje Barcelone u Tel Avivu, Galatasaray šokirao Grke

27.01.2012 u 10:11

U 12. nastupu ove sezone u Euroligi, košarkaši Barcelone upisali su 11. pobjedu, nakon što su u ogledu 2. kola skupine H Top 16 faze u Tel Avivu pobijedili Maccabi sa 71:57

Domaćin je imao sedam koševa razlike nakon prve četvrtine, a na velikom odmoru rezultat bio je poravnat, 29-29. Pobjedu je katalonska momčad osigurala u zadnjoj četvrtini, koju je dobila sa 27-15.

Domaćin nije pogodio niti jednu tricu na utakmici iz šest pokušaja (David Blu je promašio pet trica). Gosti su odigrali odličnu obranu, a u šutu su bili puno precizniji (55-37 posto za dva poena).

Erazem Lorbek sa 18 koševa, četiri skoka i devet iznuđenih osobnih pogrešaka bio je prvo ime Barcelone. U izraelskoj momčadi je najbolji bio Keith Langford sa 17 poena.

Barcelona predvodi ljestvicu skupine s dvije pobjede, a Maccabiju je ovo bio prvi poraz u drugom krugu.

Euroliga, Top 16, 2. kolo:

E
Galatasaray – Olympiacos 78-77 (produžetak)
Redoslijed: 1. CSKA 2-0, 2. Galatasaray 1-1, 3. Anadolu Efes 1-1, 4. Olympiacos 0-2