ipak je uspio!

Slaven Bilić nakon velike drame i uz puno sreće sa svojim West Bromwich Albionom izborio plasman u Premiership

22.07.2020 u 22:52

WBA kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić u posljednjem je kolu Championshipa na svom terenu odigrao 2:2 s Queens Park Rangersima. U isto vrijeme najveći konkurent za drugo mjesto i izravni plasman u Premiership - Brentford - izgubio je od davljenika Barnsleyja 2:1 i tako pomogao WBA

U Championshipu je odigrano posljednje kolo regularnog dijela sezone. Leeds Unitedu se u Premiershipu priključio WBA koji je odigrao 2:2 proitv QPR-a.

Momčad koju s klupe predvodi hrvatski trener Slaven Bilić taj rezultat bio je dovoljan za plasman u najviši rang natjecanja jer su glavni konkurenti za drugu poziciju Brentford i Fulham izgubili odnosno odigrali neriješeno protiv Barnsleyja i Wigana.

West Bromwich je imao sve u svojim rukama/nogama. Na svom je terenu trebao pobjedu za siguran plasman u Premiership. No, Queens Park Rangers je na Hawthornesu poveo pogotkom Manninga u 34. minuti. Diangana je u 44. minuti izjednačio, a u 50. minuti je West Bromwich Albion preokretom došao do vodstva za koje je strijelac bio Robinson.

Mogli su domaći igrači doći do uvjerljivije prednosti, ali nisu imali preciznosti u nekoliko izglednih situacija, za što je kazna stigla u 61. minuti, kad je na 2:2 izjednačio Eze.

Bio je to i konačan rezultat utakmice, ujedno 17. neodlučeni ishod Bilićeve momčadi u ovoj sezoni. WBA je osvojio 83 boda, deset manje od Leeds Uniteda koji je osvojio prvo mjesto u Championshipu i tako osigurao povratak u Premier ligu nakon 16 godina.

WBA se vraća u Premier ligu nakon dvije sezone u Champinshipu, a Bilićevoj momčadi će to biti 82. sezona u najvišem razredu engleskog nogometa. West Brom je u izgubio samo sedam utakmica u ovoj sezoni i završio kao momčad s najmanje poraza te zasluženo izborio promociju u elitu engleskog klupskog nogometa.

• +9
West Bromwich Albion - Queens Park Rangers, Championship Izvor: Profimedia / Autor: Anna Gowthorpe/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

U doigravanje za treće mjesto koje vodi u Premier ligu (igrat će se na Wembleyju) plasirali su se Brentford, Fulham, Cardiff i Swansea, a bez doigravanja ostao je bivši europski prvak Nottingham Forest kojemu je u zadnjem kolu trebao samo bod, ali je na domaćem terenu izgubio 4:1 od Stokea kojemu ta pobjeda ništa nije značila.

U posljednjem kolu se među strijelce upisao i povremeni hrvatski reprezentativac Ivan Šunjić koji je postigao jedini pogodak za Birimingham u domaćem 1:3 porazu od Derbyja.

Iz lige su osim Hulla ispali Charlton i Barnsley kojem nije bila dovoljna ni pobjeda kod Brenforda jer je Luton pobijedio Blackburn 3:2.

U rijetkim mečevima koji su bili rezultatski beznačajni Milwall je pobijedio Huddersfield 4:1, Middlesbrough Sheffield 2:1, Derby Birmingham 3:1, dok su Bristol i Preston odigrali 1:1.