PORAZ OD ALMAGRA

Škugor blizu novog podviga

16.07.2010 u 20:49

Hrvatski tenisač Franko Škugor nije se uspio plasirati u polufinale ATP turinra u Baastadu, bolji od njega je u četvrtfinalu bio četvrti nositelj i 20. igrač svijeta, Španjolac Nicolas Almagro sa 4-6, 6-4, 6-0 za sat i 34 minute igre

Škugor je odlično odigrao prvi set kojega je dobio sa 6-4 iskosritivši svoju četvrtu "break-loptu" kojom je oduzeo servis Almagru za vodstvo 5-4, dok na njegov početni udarac Španjolac nije uspio doći do niti jedne prilike za obrat.

I drugom setu Škugor je odlično držao svoj početni udarac sve do vodstva Almagra od 5-4. Tada je naš igrač prvi put u susretu bio suočen s break-loptom koja je ujedno bila i set lopta. Škugor je dobro servirao, ali je potom lagani smeš poslao u mrežu čime je Almagro dobio drugi set, a igra našega igrača se raspala.

U trećem setu Škugor više nije bio ravnopravan igrač Almagru.

Plasmanom u četvrtfinale Baastada 22-godišnji Škugor ostvario je najbolji rezultat u karijeri, prije ovoga tjedna nije imao niti jednu pobjedu u glavnom ždrijebu na ATP Touru, a u Baastadu je ostvario dvije.