ŠEST KOMADA

Sjajni 'medvjedi' u Ledenoj razbili Bečane

01.10.2010 u 19:40

U sedmom kolu EBEL lige hokejaši Medveščaka u ispunjenoj Ledenoj dvorani su bili bolji od austrijskog predstavnika Vienne Capitalsa sa 6:1 (3:1, 0:0, 3:0)

Nakon tijesnog poraza od KAC-a (3:4), zagrebački hokejaši vratili su se na pobjednički put. Odličnom realizacijom prilika, čvrstom obranom i uz podršku glasne publike razbili su neugodnu Viennu. Medveščak je srušio Bečane te je stigao do četvrte pobjede u natjecanju, a s dva boda je i prestigao svojeg protivnika jer su prije susreta oba kluba imala po šest bodova.

'Medvjedi' su stigli u vodstvo u devetoj minuti, nakon sjajnog dodavanja Serticha za Kinashewicha koji je izbio pred austrijskog vratara i smjestio mu pak iza leđa. Vienna se brzo vratila jer je u 15. minuti jedan odbijanac od 'matinele' Fortier s(p)retno spremio u mrežu. No, u sljedeće tri minute gosti su dva puta kapitulirali, a pred golom Austrijanaca najbolje su se tada snašli Rabbit i Prpic. Nakon prve trećine izbila je gužva na ledu, ali situacija se brzo primirila.

U drugih 20 minuta Kristan i Hauser su zaključali vratara. Posebno je bio sjajan golman Medveščaka jer su Bečani imali bolje prilike. Zagrebačka momčad izdržala je čak šest minuta s igračem manje i u posljednju trećinu ušla s dva gola prednosti.

Da bodovi ostaju u Zagrebu, postalo je jasno u 45. i 49. minuti kada je Hecimovic sa svojim četvrtim i petim golom sezone odveo 'medvjede' na nedostižnih 5:1. Do kraja utakmice svoj drugi gol na utakmici zabio je fantastični Rabbit za konačnih 6:1.

'Bilo je teško, ali svi smo igrali dobro. Svaka čast svima. Iako bez nekih igrača, uspjeli smo uzeti dva nova boda. Oni koji su zamijenili standardne su pokazali da se na njih može računati,' rekao je Hecimovic, a na njega se nadovezao Brumercik: