UKIĆU SEDAM MINUTA

Sjajni Bosh osigurao pobjedu Torontu

27.11.2008 u 11:34

Toronto Raptorsi vratili su se na 50-postotni učinak u NBA ligi, trenutačni omjer pobjeda i poraza im je 7:7, zahvaljujući sjajnoj predstavi Chrisa Bosha koji ih je predvodio do 93:86 pobjede protiv Charlotte Bobcatsa

Izvrsni centar Raptorsa postigao je 39 koševa uz 11 skokova, a utakmicu je započeo pogodivši osam svojih početnih šuteva iz igre, te šutirajući slobodna bacanja 6-6. U sastavu Bobcatsa najbolji je bio Gerald Wallace sa 23 ubačaja. Jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi Roko-Leni Ukić dobio je sedam minuta tijekom kojih je postigao dva koša uz šut 1-2, te upisao tri asistencije i jedan skok.

Prvaci Boston Celticsi svladali su na svom parketu Golden State Warriorse sa 119:111 iako su gosti početkom drugog poluvremena imali 14 pogodaka prednosti. Čak četiri igrača Celticsa ubacila su više od 20 koševa, Ray Allen (25), Kevin Garnett (21, 13 skokova), Paul Pierce (21), a ključan je bio učinak graditelja igre Rajona Ronda koji je postigao 22 koša uz 8 skokova i 7 asistencija. Gostima nisu pomogli niti odlični učinci Coreya Maggettea (32) i Stephena Jacksona (30).

Detroit Pistonsi deklasirali su New York Knickse koji mogu biti zadovoljni što su u konačnici izgubili samo sa 110:96. Domaća momčad vodila je tijekom čitave utakmice, a najveća razlika je iznosila 24 koša. Čak osam igrača Pistonsa uspjelo je postići dvoznamenkasti broj poena, najviše Richard Hamilton (17), dok je kod Knicksa najbolji bio Al Harrington (25).

Cleveland Cavaliersi bili su daleko prejaki za Oklahoma City Thunder svladavši ga sa 117:82. Na poluvremenu je bilo već 66-32, pa se najveća zvijezda Cavsa LeBron James mogao odmoriti u drugom dijelu. James je na terenu proveo samo 17 minuta što mu je najmanja minutaža u NBA ligi u karijeri, te je ubacio 14 poena. Daniel Gibson (15) bio je najbolji strijelac Cavsa, a Chris Wilcox (14) najslabije momčadi lige koja je upisala 13. poraz zaredom.

Iznenađenje večeri priredili su Indiana Pacersi koji su na gostovanju u Houstonu svladali Rocketse sa 91-90. Pobjednički koš postigao je Danny Granger (16) 13 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu utakmice Yao Ming (19, 10 skokova) nije uspio pogoditi za slavlje domaćih. Pacerse je predvodio Troy Murphy (21, 14 skokova), dok je u sastavu Rocketsa odličan bio Luis Scola (15, 18 skokova).