Sjajna večer hrvata

Sjajni Bojan Bogdanović odigrao jednu od najboljih utakmica karijere i ispisao povijest NBA lige

07.01.2020 u 08:50

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović imao je odličnu večer u NBA ligi, on je s 35 koševa (šut za dva 8-12, trica 3-9, slobodna bacanja 10-10) za 33:16 minuta provedenih u igri bio prvi strijelac Utah Jazza u 128:126 gostujućoj pobjedi protiv New Orleans Pelicansa.

Hrvatski košarkaš je tako ispisao i povijest NBA-a postavši prvi igrač u povijesti koji je odigrao više od jedne utakmice u kojoj je postigao više od 25 koševa bez da je upisao jednu asistenciju, skok, blokadu ili osvojenu loptu. Prvu takvu utakmicu odigao je 29. ožujka 2018. godine u dresu Indiane protiv Sacramenta, a zadnji koji je zabio 35 koševa bez skokova i asistencija bio je Alan Houston 2000. godine.

Utah je u New Orleansu stigao do šeste uzastopne pobjede, a 11. u posljednjih 12 nastupa. U neizvjesnoj završnici goste je u vodstvo 128:126 doveo Donovan Mitchell 1:12 minuta prije kraja, a potom više niti jedan sastav nije uspio poentirati. Posljednju priliku za domaće imao je Brandon Ingram, ali njegovo polaganje za produžetak spriječio je Rudy Gobert.

Uz Bogdanovića u sastavu Jazza istaknuli su se još i Joe Ingles s 22 poena te Rudy Gobert s 19 skokova, dok je Brandon Ingram ubacio 35 za Pelicanse.

Sjajnu večer imali su i srpski te slovenski igrači u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Nikola Jokić je u 123-115 gostujućoj pobjedi Denver Nuggetsa protiv Atlanta Hawksa postavio novi rekord karijere s 47 ubačaja, dok je Luka Dončić u 118-110 domaćem uspjehu Dallas Mavericksa protiv Chicago Bullsa ostvario "triple-double" učinak s 38 koševa, 11 skokova i 10 asistencija.

San Antonio Spursi uspjeli su na svom parketu svladati vodeći sastav lige Milwaukee Buckse sa 126-104 nanijevši im tek sedmi poraz u sezoni. DeMar DeRozan s 25 pogodaka predvodio je Spurse, dok je Giannis Antetokounmpo s 24 poena i 12 skokova bio prvo ime Bucksa. Luka Šamanić nije nastupio za domaće, kao ni Dragan Bender za goste.