snježna kraljica 2018.

Sjajna Amerikanka osvojila je treću krunu u karijeri; Shiffrin nedodirljiva na Sljemenu

03.01.2018 u 18:06

Amerikanka Mikaela Shiffrin pobjednica je 12. izdanja Snježne kraljice, slaloma Svjetskog kupa koji se održao na zagrebačkom Sljemenu...

Aktualna pobjednica Svjetskog kupa te uvjerljivo vodeća u ovoj sezoni - Amerikanka Mikaela Shiffrin - u srijedu je ulovila svoju treću pobjedu na Sljemenu nakon što je bila najbolja 2013. i 2015. godine. Rekorderka je i dalje Austrijanka Marlies Schild sa četiri pobjede.

Bila je to i njezina sedma pobjeda u Svjetskom kupu ove sezone, te 38. u karijeri pri čemu 28. u slalomu.

Mlada Amerikanka je do pobjede stigla sa čak 1,59 sekunde prednosti ispred Švicarke Wendy Holdener. Shiffrin je bila korak do rekordne razlike između prve i druge na Snježnoj kraljici, ali nije uspjela. Nedostajalo joj je svega devet stotinki sekunde. No rekord je i dalje u njezinim rukama, nakon što je 2015. pobijedila ispred Kathrin Zettel sa 1,68 sekundi prednosti.

Treće mjesto ove godine osvojila je Šveđanka Frida Hansdotter sa 2,11 sekundi zaostatka izborivši po drugi put jednu od stepenica pobjedničkog postolja na Sljemenu. Prije pet godina bila je druga iza Amerikanke.

• +17
Mikaela Shiffrin na Snježnoj kraljici 2018. Izvor: Cropix / Autor: Srdjan Vrancic / CROPIX

U utrci slalomašica nastupile su i dvije hrvatske predstavnice, 20-godišnja Leona Popović je sa 7.03 sekunde zaostatka za Shiffrin zauzela 47. mjesto i nije se plasirala u drugu vožnju, dok 17-godišnja Ida Štimac u svom debiju u Svjetskom kupu nije uspjela doći do cilja.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Shiffrin sa 1081 bodom, druga je Njemica Viktoria Rebensburg sa 510 bodova, dok je treća Slovakinja Petra Vlhova sa 475 bodova.

U poreku slalomašica također vodi Amerikanka sa 580 bodova, druga je Vlhova sa 395 bodova, treća je Holdener sa 345 bodova, a četvrtu poziciju drži Hansdotter sa 291 bodom.