NIZ JOŠ TRAJE

Siniša Mihajlović i nogometaši Bologne postavili novi negativan rekord Serie A; ni oni ne pamte kada je to zadnji puta bilo

16.07.2020 u 13:19

U talijanskoj Serie A postavljen je novi negativan rekord, a nesretnici su nogometaši Bologne koji možda ni ne pamte kada zadnji puta nisu primili pogodak

U Bologni sve po starom, opet su ga primili. Napoliju je trebalo samo sedam minuta da zabije svojem domaćinu, a strijelac je bio Manolas. Poravnao je Barrow u 80. minuti pa je Bologna došla do svojeg 43. boda u prvenstvu i tako se učvrstila na desetoj poziciji.

Dakle, 'zlatna sredina' Serie A, ali obrana je lošiji dio momčadi, samo pet zadnjih klubova na ljestvici primilo je više pogodaka, a svi ostali manje od Bologne. Kada bi zadnja linija malo bolje funkcionirala (bilo je tu i peha) Bologna bi bila u igri i za neku od pozicija za Europsku ligu, a ovako ne mogu previše ni gore ni dolje.

• +4
Bologna - Napoli, 33. kolo Serie A, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: GIORGIO BENVENUTI

Uglavnom, nogometaši Bologne, koje vodi srpski stručnjak Siniša Mihajlović, primili su najmanje jedan gol u svakoj od zadnjih 28 prvenstvenih utakmica. Nitko nije imao tako dug negativan niz, a prije toga su zajedno držali rekord s Livornom (27) koji je 'briljantan' bio u sezoni 2013/14.

A znate li kada je zadnji puta Bologna ostala čiste mreže? Morali smo se vratiti u prošlost i peto kolo, bilo je to na gostovanju kod Geone, 25. rujna prošle godine kada je završilo 0:0.