engleska liga

Sergio Aguero ušao i za samo šest minuta spasio City; Everton vodio 2:0 do 94. minute i ostao bez pobjede

21.01.2020 u 22:59

U utorak navečer odigrano je šest utakmica 24. kola engleskog nogometnog prvenstva

Manchester City se provukao na teškom gostovanju kod Sheffielda. Spasitelj 'građana' ponovno je bio Sergio Aguero koji je zabio za novu pobjedu. Gol za tri nova boda i važnu pobjedu zabio je u 73. minuti, samo šest minuta ranije je zamijenio Gabriela Jesusa, a asistirao mu je Kevin de Bruyne.

City je mogao i ranije do gola, a najbolju šansu nije iskoristio Gabriel Jesus u 36. minuti, kada mu je Henderson obranio penal.

Najluđu utakmicu odigrali su Everton i Newcastle na Goodisonu. Everton je do 94. minute imao 2:0, ali je na kraju završilo 2:2. Golove za domaće su zabili Moise Kean (30) i Calvert-Lewin (54). Lejeune je u sudačkom vremenu, u 94. minuti zabio, činilo se tada, utješan gol za 'svrake'. No, isti je igrač samo minutu kasnije zabio još jedan gol za konačnih 2:2!

• +5
Premier liga, Manchester City – Crystal Palace Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

Southampton je u Londonu s 2:0 savladao Crystal Palace. Redmond (22) i Armstrong (48) bili su strijelci za goste, a važnu pobjedu ostvario je Bournemouth protiv Brightona (3:1), dok je Aston Villa stigla do važna tri boda preokrenuvši rezultat protiv Watforda.

Deeney je doveo goste u vodstvo u 38. minuti, ali su Luiz (68) i Konsa duboko u sudačkoj nadoknadi - u 95. minuti utakmice - donijeli tri boda Villi.