sjajni rudeš

Senzacija u Osijeku: novi prvoligaš uzeo bod u Gradskom vrtu!

16.07.2017 u 23:20

U svom debiju u Hrvatski Telekom Prvoj ligi nogometaši Rudeša odigrali su 1:1 na gostovanju kod Osijeka. Domaćin je dominirao, no Rudeš se disciplinirano branio te zasluženo osvojio bod

Osijek je svih 90 minuta utakmice dominirao, imali su igrači Zorana Zekića posjed lopte, više prilika, gol je 'visio' u zraku... No, problem je realizacija, čini se kako su nogometaši Osijeka već unaprijed upisali bodove iz ove utakmice, kao da je svima na pameti bio uzvrat 2. pretkola Europske lige s Luzernom.

A novi se prvoligaš Rudeš predstavio kao sjajno organizirana i vrlo disciplinirana momčad. Zagrepčani su se svih 90 minuta izvrsno branili i svoju priliku čekali iz protunapada.

• +6
Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, NK Osijek - NK Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Takva im je filozofija u 65. minuti donijela vodstvo. Povijesni, prvi gol u HT Prvoj ligi zabio je Kamenar! Koliko je to bilo radosti za goste, toliko je bio šok za domaćina...

Autor: youtube

No, Osijek je individualno puno kvalitetniji, zaigrali su nakon tog gola domaćini agresivnije, te je samo tri minute kasnije, u 68. minuti, Ejupi zabio za 1:1. Bočkaj je iz slobodnjaka pogodio gredu, a Ejupi je glavom zabio...

Krenula je nakon toga ofenziva Osijeka, pokušali su sve kako bi zabili pobjednički gol, ali obrana Rudeša izdržala je sav pritisak. Gosti su zasluženo osvojili povijesni bod, a Osijeku ostaje da se što brže pribere i pripremi za gostovanje kod Luzerna.

Osijek-Rudeš 1:1, 1. kolo 2017./18. (izjave)
Osijek-Rudeš 1:1, 1. kolo 2017./18. (sažetak)

Lokomotiva-Hajduk1:3
Osijek-Rudeš1:1