REZULTATI

Senzacija u borbi za Euro; nakon 43 kvalifikacijske utakmice u nizu bez poraza napokon je pala moćna Engleska

U petak je u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. odigrano sedam utakmica, a iznenađenje je priredila Češka koja je svladala Englesku

U Pragu se dogodilo malo nogometno čudo, jer je pao 'Gordi Albion' koji je dosad u kvalfikacijama imao savršeni učinak od četiri pobjede u isto toliko utakmica. Ovim porazom stao je i nevjerojatan engleski niz kada je riječ o kvalifikacijskim susretima, nisu do večeras u nizu izgubili 43 dvoboja (34 pobjede i remija).

A sve je dobro počelo za goste koji su do vodstva stigli preko Kanea već u petoj minuti iz jedanaesterca. Radost Engleza trajala je kratko, jer je u devetoj pogodio Brabec za ludnicu na stadionu.

U 65. minuti domaći izbornik povukao je ključni potez, ubacio je u igru Ondrašeka koji je tako debitirao za A selekciju. On se na ukazanom povjerenju zahvalio na najbolji mogući način – u 85. minuti je iz svog prvog pokušaja u reprezentaciji zatresao mrežu za 2:1 te velika tri boda koja su Češku dovela korak bliže odlasku na Euro.

U istoj skupini B Crna Gora i Bugarska su odigrali bez pogodaka.

Engleska i Češka na vrhu su skupine sa po 12 bodova, četiri više od trećeg Kosova, dok su Crna Gora i Bugarska na dnu sa po tri boda.

• +4
Češka - Engleska, kvalifikacije za Euro 2020. Izvor: EPA / Autor: MARTIN DIVISEK

Svjetski nogometni prvak Francuska ostvarila je minimalnu 1:0 pobjedu na gostovanju kod Islanda u susretu skupine H kojom su zadržali prvo mjesto na ljestvici. Jedini pogodak na utakmici postigao je Giroud (66-11m) s bijele točke.

Turska je također na jedvite jade na svom terenu sa 1:0 svladala Albaniju golom Cenka Tosuna (90) na samom kraju susreta.

I treći dvoboj u ovoj skupini igran u petak završio je tim rezultatom, Andora je ostvarila rijetku 1:0 pobjedu protiv Armenije golom Valesa.

Na ljestvici Francuska i Turska imaju po 18 bodova, slijedi Island sa 12, Albanija ima devet, a Moldavija i Andora po tri.

• +2
Turska - Albanija, kvalifikacije za Euro 2020. Izvor: EPA / Autor: ERDEM SAHIN

Ukrajina i Portugal ostvarili su novi korak ka plasmanu na EURO iz skupine B zahvaljujući sigurnim domaćim pobjedama, Ukrajina je sa 2:0 nadigrala Litvu uz dva gola Malinovskog (29, 58), dok je Portugal sa 3:0 svladao Luksemburg pogocima Bernarda Silve (16), Cristiana Ronalda (65) i Gonzala Guedesa (89).

Ukrajina je vodeća na ljestvici sa 16 bodova, drugi Portugal ima 11 i utakmicu manje. Treća je Srbija sa sedam bodova, dok su Luksemburg s četiri i Litva s jednim bodom bez izgleda za odlazak na EURO.