NBA PLAY OFF

Senzacija na startu; Bojan Bogdanović i njegova Indiana srušili moćnog LeBrona Jamesa i Cavse!

16.04.2018 u 09:01

Indiana Pacersi, za koje sjajnno ove sezone igra hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović, nadigrali su u gostima dopravke NBA lige Cleveland Cavalierse 98:80 u prvoj utakmici prvog kruga NBA doigravanja

Indiana Pacersi odigrali su odličnu utakmicu u kojoj su se bacali za svakom loptom, igrali obranu krvavih koljena i pogađali trice uvijek kada bi se Cleveland približio. Cavsi su na domaćem terenu bili bez ikakve šanse za pobjedu. Indiana je već u prvoj četvrtini pokazala da su došli po pobjedu u Cleveland dobivši taj period s 33:14.

Cavsi su u drugoj četvrtini došli na deset poena minusa, ali Pacersi do kraja četvrtine bježe na 17 koševa prednosti. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je jako dobro prvo poluvrijeme u kojem je ubacio 10 poena, piše portal Basketball.hr.

Najgori period igre za Indianu bio je u trećoj četvrtini kada su Cavsi uspjeli doći na šest koševa minusa, ali bliže nisu mogli. U posljednji se period ušlo s osam koševa prednosti za Indianu koja u posljednjoj dionici nije dala niti malo šansi Cavsima da uopće dođu do neke neizvjesne završnice.

Vrlo bitnu tricu u tom periodu ubacio je Bogdanović koji se mučio sa šutem cijelo drugo poluvrijeme, ali se isto tako u obrani jako trošio jer je čuvao LeBrona Jamesa. Pacersi su na kraju slavili s 18 poena prednosti, a Cavse su na njihovom terenu ostavili na svega 80 postignutih poena.

Victor Oladipo još je jednom predvodio Indianu s 32 poena, 6 skokova, 4 asistencije i 4 osvojene lopte pogodivši 11 od 19 lopti iz igre i 6 od 9 trica. Myles Turner ubacio je 16 uz 8 skokova dok je Bogdanović imao najveću minutažu kod Pacersa. Igrao je 38 minuta, zabio je 15 poena uz 6 skokova i 3 osvojene lopte. Jedini problem danas bio mu je šut iz igre, pogodio je 5 od 17 lopti, te jednu od 6 trica dok je sva četiri slobodna bacanja zabio.

Priča za sebe opet bio je Lance Stephenson koji je opet imao duele sa LeBronom Jamesom kojega je dva puta na utakmici snažno faulirao te smo sigurni kako će nas i u nastavku serije uveseljavati svojim ludostima koje bi mogle koštati Indianu ako se ne smiri. Stephenson je ubacio 12 poena uz 5 skokova, a imao je i jedno atraktivno zakucavanje.

Kod Cavsa najbolji kao i obično LeBron James s 24 poena, 12 asistencija i 10 skokova (ukupno 20. triple-double učinak u play-offu!) iako nije bio najbolje šuterski raspoložen, pogodio je 7 od 17 lopti, a sve četiri trice je promašio dok je slobodna bacanja gađao 10-14. JR Smith ubacio je 15, a jedini dvoznamenkast uz njih dvojicu bio je Larry Nance Jr. s 10 poena i 5 skokova. Ante Žižić prosjedio je cijelu utakmicu na klupi.

Druga utakmica se igra u srijedu u Indianapolisu.

Boston Cletics su također poveli sa 1-0 protiv Milwaukee Bucksa nakon sinoćnje pobjede od 113-107 do koje su došli poslije produžetka. Al Horford je upisao double-double sa 24 koša i 12 skokova, a Terry Rozier je dodao 23 koša i Marcus Morris 21.

Najbolji strijelac utakmice i poražene momčadi bio je Giannis Antetokounmpo sa 35 poena i 13 skokova, dok je Khris Middleton ubacio 31. Milwaukee nije prošao prvi krug doigravanja u sedam sezona u koliko je bio u završnici od 2003.

Utakmicu je u produžetka odveo Middleton koji je pogodio tricu 0,5 sekundi prije kraja regularnog dijela kod vodstva Celticsa od 99-96. Druga utakmica se igra u utorak u Bostonu.

Oklahoma City Thunder su doigravanje otvorili pobjedom od 116-108 nad Utah Jazzom.

Paul George je zabio osam trica i utakmicu je završio sa 36 koševa za vodstvo Oklahoma Cityja protiv Utaha od 1-0 u prvoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije. Russell Westbrook je dodao 29 koševa, 13 skokova i osam asistencija za Thunder, a Carmelo Anthony 15 koševa. Rookie Donovan Mitchell je predvodio Jazz sa 27 koševa i 10 skokova.

Momčad koja je regularni dio sezone završila na prvom mjestu Zapadne konferencije Houston Rockets su u prvoj utakmici doigravanja sa 104-101 bili bolji od Minnesota Timberwolvesa.

James Harden je bio nezaustavljiv sa 44 koša i osam asistencija, dok je Clint Capela upisao double-double sa 24 koša i 12 skokova.

Kod Timberwolvesa pet je igrača upisalo dvoznamenkasti učinak, a najbolji je bio Andrew Wiggins sa 18 koševa. Jeff Teague je dodao 15 koševa uz devet skokova i osam asistencija, a Derrick Rose 16 koševa.