vn singapura

Sebastien Vettel kroz boks do prve pobjede u sezoni, ali i 53. u karijeri

22.09.2019 u 16:18

Nijemac Sebastian Vettel, vozač Ferrarijevog bolida, pobjednik je utrke vožene za veliku nagradu Singapura. Njegov klupski kolega Charles Leclerc završio je drugi, dok je treći kroz cilj prošao Max Verstappen

Sebastian Vettel je slavio na noćnom spektaklu po ulicama Singapura i time povezao treću uzastopnu pobjedu za Ferrari. Nijemac je, kako piše gp1.hr, do pobjede došao zahvaljujući ranom zaustavljanju u 20. krugu što mu je donijelo vodstvo a koje je uspio zadržati do samog kraja. Drugi je završio Charles Leclerc, dok je podij još popunio Max Verstappen.

Za Vettela je ovo 53. pobjeda u karijeri, ali prva nakon VN Belgije iz kolovoza prošle godine.

Četvrti je završio vodeći vozač u prvenstvu Lewis Hamilton nakon slabog strateškog nastupa Mercedesa. Njegov momčadski kolega i najbliži pratitelj u prvenstvu, Valtteri Bottas, završio je peti.

Alexander Albon je završio šesti, a na sedmom mjestu je završio Lando Norris nakon što je čitavu utrku čvrsto držao sedmo mjesto. U krugu osvajača bodova su se još našli Pierre Gasly, Nico Hulkenberg i Antonio Giovinazzi. Čak tri Safety Cara su obilježili drugi dio utrke, a iz utrke su odustali Stroll, Perez i Raikkonen.

Branitelj naslova svjetskog prvaka Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) je i četvrtim mjestom u Singapuru povećao svoju prednost u ukupnom redoslijedu SP-a, šest utrka prije kraja ima 296 bodova, 65 više od drugog momčadskog kolege Valtterija Bottasa (Mercedes), dok treći Leclerc i četvrti Verstappen zaostaju po 96 bodova.

Sljedeća utrka za VN Rusije vozi se za tjedan dana.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo