ZBOGOM NAKON 17 GODINA

Scholesov prekrasni gol za oproštaj od Uniteda

06.08.2011 u 12:26

Nakon 17 godina igranja za Manchester United, veznjak Paul Scholes (36) oprostio se od dresa 'crvenih vragova'

I to na kakav način! U 9. minuti crveni vragovi su kombinirali nakon udarca iz kuta, lopta je došla do Scholesa koji s 20-ak metara zabija prekrasan pogodak. U pobjedi nad New York Cosmosima (6:0), pogotke su još postigli Rooney ('29), Anderson ('51), Welbeck ('53) i Diouf ('69, '74).

Nakon zadnjeg pogotka na utakmica, u 75. minuti iz igre je izišao Paul Scholes, a rasprodani Old Trafford ustao je na noge i zapljeskao igraču koji ih je protekli više od desetljeće i pol uveseljavao svojim igrama.

'Gol je bio lijep. Nadam se samo da sam navijačima ostavio lijepe uspomene nakon svih ovih godina. Samo želim reći hvala svima', rekao je Scholes nakon utakmice.

'Paul odlazi kao jedan od najvećih igrača Manchester Uniteda svih vremena', istaknuo je menadžer Sir Alex Ferguson.

U 17 godina u Unitedu, Scholes je osvojio 10 naslova prvaka, skupio je 676 nastupa i postigao 150 golova. Nakon nogometne karijere pridružit će se stručnom stožeru crvenih vragova.