SP, U-19

Šarić, Barać i društvo ipak bez borbe za medalju

08.07.2011 u 22:00

Hrvatska U-19 košarkaška reprezentacija ipak nije ušla u završnicu SP-a što se održava u Latviji. Bolji od Brajkovićevih izabranika bili su vršnajci iz Argentine koji su slavili sa 81:76

Iako ih je pobjeda nad SAD-om napunila samopouzdanjem, hrvatski U-19 reprezentativci, nažalost, nisu uspjeli ući u borbu za medalju, već će nakon poraza od Argentine 81:76 (21:11, 25;21, 13:22, 22:22 ) razigravati za plasman do petog mjesta na SP-u.

Fatalno za Brajkovićeve košarkaše bilo je prvo poluvrijeme, u kojem su Argentinci stekli velikih 13 koševa razlike. U trećoj četvrtini hrvatski su igrači bili puno, puno bolji te su taj period dobili sa 22:13 i vratili se u dvoboj. Početkom završnih deset minuta bilo je tek plus dva za Argentinu (51:69). S jednakim minusom Hrvatska je ušla i u zadnje četiri minute (66:68).

Nažalost, u samo jednoj minuti prednost Argentine popela se na plus šest (72:66), što je praktički bio kraj svih hrvatskih nadanja. Pokušali su naši košarkaši u zadnjim sekundama stići do preokreta, radeći prekršaje, ali Argentinci su bili mirne ruke te su utakmicu riješili u svoju korist.

Najefikasniji kod naših bio je Dario Šarić sa 24 koša te devet skokova, a dobro su ga pratili Boris Barać (22 koša, sedam skokova) i Toni Katić (16 koševa).

HRVATSKA - Argentina 76:81 (11:21, 21:25, 22:13, 22:22)
Srbija - Australija 93:74 (22:12, 20:26, 27:10, 24:26)
Litva - Poljska 87:75 (22:15, 25:18, 17:24, 23:18)
Rusija - SAD 79:74 (25:18, 15:12, 12:23, 27:21)