BUNDESLIGA

Santinijev debi u remiju Freiburga

05.02.2012 u 20:39

U dvije zadnje utakmice 20. kola Bundeslige nogometaši Freiburga su na svom terenu osvojili bod protiv Werdera, dok je Köln uzeo sva tri kod Kaiserslauterna

Mladi napadač Zadra Ivan Santini koji je krajem zimskog prijelaznog roka stigao na posudbu u posljednjeplasiranu momčad Bundeslige u domaćem ogledu s Werderom, odigrao je zadnjih pola sata za svoju novu momčad.

Freiburg je na koncu protiv 5. momčadi u Bundesligi izvukao remi 2-2, a 22-godišnji Santini je od 62. minute zaigrao umjesto Jana Rosenthala. Domaćini su izgledali nešto bolje na travnjaku uputivši dvostruko više udaraca na vrata Werdera (14-7), no zahvaljujući dvostrukom strijelcu, iskusnom Claudiju Pizarru sastav iz Bremena je uzeo bod. Bili su to 14. i 15. prvenstveni pogodak peruanskog napadača u ovoj sezoni.

U drugoj utakmici Köln je iskoristio igrača više i preko Roshija u 72. minuti s minimalnih 1-0 slavio u gostima kod Kaiserslauterna. Igrač domaćih Borisjuk uspio je razmaku od pet minuta prvog poluvremena (35. i 40.) zaraditi dva žuta kartona, pa je Kaiserslautern cijelo drugo poluvrijeme imao podređenu ulogu na terenu.

Gosti su, pak, bez ozlijeđenog najboljeg igrača i strijelca Lukasa Podolskog osvojili tri boda koja su ih dodatno učvrstila u sredini ljestvice, a vrijedi istaknuti i odličan potez trenera Solbakkena koji je strijelca pobjedničkog zgoditka u igru ubacio samo dvije minute ranije. Povremeni hrvatski reprezentativac Mato Jajalo odradio je cijeli susret u redovima Kölna na poziciji iza jedinog napadača.

Po svršetku dviju nedjeljnih utakmica u kojima domaći sastavi nisu uspjeli doći do pobjede kompletirano je prvo bundesligaško kolo bez slavlja domaćina od 24. kola sezone 1997/1998.