EP U MALIM BAZENIMA

Sanja Jovanović srebrna na 100 leđno

11.12.2009 u 18:23

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je srebrno odličje na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu u disciplini 100 leđno

Jovanović je za srebro plivala ispod 57 sekundi (56.93), prva je okrenula na 50 metara, ali do zlata i obrane naslova iz Rijeke nije mogla jer je Ruskinja Ksenija Moskvina oborila europski rekord s rezultatom 56.36 sekundi. Brončana je bila Bjeloruskinja Aleksandra Herasimenija (57.23).

Dubrovkinji je ovo treća europska medalja na 100 leđno za 25-metarske bazene, na EP-u 2007. u Debrecenu bila je također srebrna, a na prošlom prvenstvu u Rijeci 2008. zlatna.

Nakon srebra Duje Draganje na 50 slobodno ovo je drugo hrvatsko odličje u Istanbulu.

Hrvatski plivači Mario Todorović i Dominik Straga zauzeli su šesto, odnosno 10. mjesto u finalu discipline 100 delfin na EP za 25-metarske bazene u Istanbulu, dok je Ante Cvitković u finalu 50 leđno bio deseti.

Todorović je za šesto mjesto u Europi plivao 50.34 sekundi, pet stotinki sporije od hrvatskog rekorda kojeg je postavio u jučerašnjem polufinalu. Straga je na cilj došao posljednji u vremenu od 50.91 sekundi.

Cvitković je u večerašnje finale ušao kao 10. s vremenom od 23.69 sekundi, što je bio novi hrvatski rekord. U finalu je Cvitković bio zadnji, deseti s vremenom od 23.91 sekundi. Naš drugi predstavnik u ovoj disciplini Roko Šimunić zauzeo je 15. mjesto s 24.01 sekundi, stotinku sporije od vremena koje je isplivao u kvalifikacijama, a koje je bolje od do danas važećeg rekorda Marka Strahije (24.10).

Rus Stanislav Donec je prvak, a uspio je nakon kvalifikacija i polufinala i u finalu plivati europski rekord (22.76).

U disciplini 100 slobodno Mario Delač je ostao bez finala. S vremenom 48.05, 11 stotinki boljim rezultatom negoli je plivao u kvalifikacijama, Delač je zauzeo ukupno 13. mjesto.