NBA DOIGRAVANJE

Samo Cavsi slavili doma, Chicago iznenadio prvake

19.04.2009 u 09:50

U prvoj utakmici doigravanja NBA lige Chicago je u Boston Gardenu nakon produžetaka pobijedio aktualne prvake Boston Celticse 105:103 i u seriji na četiri pobjede poveo 1:0

Junak utakmice bio je 'rookie' Derrick Rose koji je postigao 36 koševa uz 11 asistencija. Odličan je bio i Ben Gordon sa 20 koševa i 5 asistencija, dok je Tyros Thomas ubacio 16 koševa uz 6 skokova. Rose je u svojoj prvoj 'play-off' utakmici izjednačio rekord slavnog Kareema-Abdula Jabbara koji je u svom prvom nastupu u doigravanju također zabio 36 koševa.

Redove Bostona, koji je nastupio bez ozlijeđenog Kevina Garnetta, predvodili su Rajon Rondo sa 29 koševa, 9 skokova i 7 asistencija, te Paul Pierce sa 23 koša i 7 skokova.

LeBron James je zabio 38 pogodaka, uključujući i tricu s gotovo sredine terena, osiguravši tako Cleveland Cavaliersima pobjedu 102:84 nad Detroit Pistonsima u prvoj utakmici doigravanja Istočne konferencije u subotu. James, koji je imao i osam skokova i sedam asistencija, zabio je tricu s gotovo sredine terena i tako dao Clevelandu vodstvo od 12 koševa što Detroit nikako nije mogao stići.

Dallas Mavericksi, šesti u Zapadnoj konferenciji, također su priredili iznenađenje, porazivši trećeplasirane San Antonio Spurse 105:97.

Josh Howard je predvodio Dallas sa 25 pogodaka. Mavericksi su dobili utakmicu nadigravši Spurse u četvrtoj četvrtini 31:23. Dirk Nowitzki je pridonio pobjedi s 19 pogodaka i osam skokova. Za San Antonio je Tim Duncan zabio 27 koševa, a Tony Parker 24.

Houston Rocketsi su isto tako odigravanje započeli pobjedom. Petoplasirani Rocketsi su svladali četvrtoplasirane Portland Trail Blazerse 108:81 dok je Aaron Brooks zabio 27 pogodaka, a Yao Ming 24. Rocketsi su ostvarili vodstvo od 18 koševa u trećoj četvrtini kada su Trail Blazersi zabili samo 14 pogodaka. Brandon Roy je zabio 21 pogodaka za Trail Blazerse.