TRI GOLA U MREŽI ROME

Šahtarov povijesni uspjeh i pogodak Eduarda

08.03.2011 u 22:45

Ukrajinski Šahtar ostvario je najveći uspjeh u Ligi prvaka, to jest osiguran je prvi nastup u četvrtfinalu. Na Donbass Areni pala je Roma sa 3.0, a treći pogodak za Ukrajince zabio je naš Eduardo da Silva

Po prvi put u povijesti Šahtar iz Donjecka se plasirao u četvrtfinale nogometne Lige prvaka. Šahtar je plasman među osam najboljih izborio dvjema pobjedama protiv Rome. U Rimu je bilo 3:2, a u uzvratu u Donjecku uvjerljivih 3:0.

Golove za Šahtar zabili su Tomas Hubschman (18), Willian (58) i hrvatski reprezentativac Eduardo (87). Darijo Srna je za Šahtar igrao cijeli susret, dok je Eduardo u igru ušao u 60. minuti.

Roma je u 28. minuti kod rezultata 1:0 imala jedanaesterac, no Pjatov je obranio udarac Marca Borriella. Kada je u 41. minuti Philippe Mexes dobio crveni karton, sve nade rimskog kluba u moguće čudo su nestale.

Za Šahtar je ovo prvi plasman u četvrtfinale LP nakon pet neuspjelih pokušaja. Do sada su samo dva puta bili u četvrtfinalu - 1984. u Kupu kupova, te 2009. u Kupu Uefa kada su otišli do kraja.

ŠAHTAR - ROMA 3:0

DONJECK. Stadion Donbass Arena - 49.000 - gledatelja; Sudac: Howard Webb (Engleska);
Strijelci: 1:0 Hübschman (18), 2:0 Willian (58), 3:0 Eduardo (87)
Žuti kartoni: Mhitarjan, Srna / Mexes, Pizarro, Perrotta, Riise
Crveni kartoni: Mexes (41)

ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Čigrinski, Rakitski, Rat - Hubschman - Douglas Costa (od 61. Eduardo), Jadson, Willian - Mkhitarjan (od 67. Teixeira), Luiz Adriano (od 75. Martins)
ROMA: Doni - Burdisso, Juan, Mexes, Riise - Taddei (od 46. Rossi), De Rossi, Perrotta (od 86. Caprari), Pizarro - Vučinić (od 66. Brighi), Borriello