LIGA PRVAKA - 6. KOLO

Šahtar i Arsenal pobjedama u osminu finala

09.12.2010 u 08:37

Večeras je utakmicama šestog kola u skupinama E, F, G i H završena faza igranja po skupinama, a osminu finala izborili su Bayern, Roma, Real, Milan, Chelsea, Marseille, Šahtar i Arsenal. Za momčad naših Srne i Eduarda, koji su u svojoj skupini osvojili prvo mjesto, to je prvi nastup u osmini finala

Skupina E
Bayern - Basel 3:0
Strijelci: 1:0 Ribery (35), 2:0 Timoščuk (37), 3:0 Ribery (50)

Cluj - Roma 1:1
Strijelci: 0:1 Boriello (21), 1:1 Traore (89)

LJESTVICA:
1. Bayern 6 5 0 1 16:6 15
2. Roma 6 3 1 2 10:10 10
3. Basel 6 2 0 4 8:11 6
4. Cluj 6 1 1 4 6:12 4

Bayern je još uoči ove utakmice bio siguran za svoj prolazak u sljedeći kruga natjecanja, pa su protiv Švicaraca, uz oporavljenog Riberyja mogli igrati opuštenije. Naravno, kada je tako, onda do izražaja dolazi kvaliteta francuskog reprezentativca, koji je načeo Basel. Timoščuk mu se pridružio u drugom dijelu, a potom je Ribery zabio za konačnih 3:0. Našeg Danijela Pranjića nije bilo ni na klupi Bavaraca. U drugoj utakmici skupine, Romi je za osiguranje drugog mjesta trebao barem bod. Gosti su tako u dvoboj i ušli, a nakon pogotka Borriella već su bili sigurni za svoj prolaz. Domaćini, za koje je u drugom dijelu od 63. minute igrao Saša Bjelanović, uspjeli su preko Traorea u 88. minuti izjednačiti na 1:1.

Skupina F
Marseille - Chelsea 1:0
Strijelci: 1:0 Brandao (81)
Žilina - Spartak 1:2
Strijelci: 1:0 Majtan (48), 1:1 Alex (54), 1:2 Ibson (61)

LJESTVICA:
1. Chelsea 6 5 0 1 14:4 15
2. Marseille 6 4 0 2 12:3 12
3. Spartak 6 3 0 3 7:10 9
4. Žilina 6 0 0 6 3:19 0

Marseille i Chelsea svoj su status u skupini osigurali već ranije, pa su bez opterećenja odigrali ovaj dvoboj. Stoga nije ni čudno da je prilika bilo dosta, ali na Velodromu nije bilo pogodaka. Jedini na utakmici zabio je Brandao u završnici utakmice, ali momčad iz Londona sigurno ne razbija glavu previše.

U drugoj utakmici ove skupine, moskovski je Spartak pobijedio slovačku Žilinu ostavivši je bez boda u skupini. I šokiravši domaćine, kojima su gostujući navijači priredili pravo vatreno krštenje zasuvši teren bakljama, zbog čega je utakmica imala prekid od 20 minuta. Domaćini su poveli u 48. minuti preko Majtana. Gosti su preko Alexa u 54. minuti prvo izjednačili, a onda u 61. minuti golom Ibsona i stigli do pobjede. Strijelac pobjedničkog gola u 88. minuti dobio je crveni karton, ali ni to nije pomoglo domaćinima za premijerni bod. Za Ruse je u drugom dijelu igrao Filip Ozobić.

Skupina G
Real - Auxerre 4:0
Strijelci: 1.0 Benzema (12), 2:0 Ronaldo (49), 3.0 benzema (72), 4:0 Benzema (88)
Milan - Ajax 0:2
Strijelci: 0:1 de Zeeuw (57), 0:2 Alderweireld (66)

LJESTVICA:
1. Real Madrid 6 5 1 0 15:2 16
2. Milan 6 2 2 2 7:7 8
3. Ajax 6 2 1 3 6:10 7
4. Auxerre 6 1 0 5 3:12 3

Real i Milan bili su sigurni putnici u osminu finala te su Auxerre i Ajax vodili borbu za treće mjesto i ostanak u utješnom Uefinom natjecanju. No kako je Real prije desetak dana posramljen kod Barcelone, nisu si smjeli dopustiti novu blamažu, pa je Mourinho u ovaj dvoboj ušao s gotovo svim raspoloživim snagama. Naravno, bez isključenih u prošlom kolu, Alonsa i Ramosa. Benzema je zabio tri gola, a s jednim mu se pridružio i Cristiano Ronaldo. Zato je na San Siru bilo sasvim drukčije. Milan je bio bezvoljan, gosti goropadni i pravo je čudo kako Milan nije doživio veću katastrofu.

Skupina H
Šahtar - Braga 2:0
Strijelci: 1:0 Rat (78), 2:0 Adriano (83)
Arsenal - Partizan 3:1
Strijelci: 1:0 van Persie (30-11m), 1:1 Cleo (52), 2:1 Walcott (73), 3:1 Nasri (77)U ovoj su se skupini uoči posljednjeg kola tri momčadi nadale plasmanu dalje, s time što je Braga imala najmanje izgleda. To se i pokazalo očekivanim jer Šahtar, za kojeg je igrao Darijo Srna dok Eduarda nije bilo ni na klupi, bio je nešto bolji suparnik tijekom cijele utakmice, a pred kraj golovima Rata i Luiza Adriana to je i potvrdio. Arsenal je za potvrdu prolaska trebao pobjedu nad Partizanom, a nakon uvjerljivog starta i prednosti u koju ga je doveo Van Persie,'topnici' su se doveli u neugodnu situaciju. Naime, Cleo je izjednačio, a potom su Ilić i Petrović propustili dovesti goste u vodstvo. Ipak, Walcott i Nasri do kraja su uspjeli zabiti još dva gola i osigurati prolaz Arsenalu, odnosno ostaviti Partizan bez bodova u skupini.