finale u poreču

Rukometaši PPD Zagreba stigli do dvostruke krune; nakon osvojenog prvenstva, ove nedjelje postali i pobjednici Kupa

20.06.2021 u 18:20

Rukometaši PPD Zagreba po 27. put su postali pobjednici hrvatskog Kupa nakon što su u finalnom dvoboju u Poreču pobijedili našički Nexe 26:21 (15:14).

'Zagrebaše' su do pobjede predvodili Luka Mrakovčić i Aleks Vlah sa po sedam pogodaka svaki te David Mandić sa šest. Vratar Todor Jandrić je obranio deset napada.

Halil Jaganjac je s četiri pogotka bio najbolji strijelac Nexea, a po tri gola postigli su Ivan Vida i Mario Tomić. Vratar Moreno Car je imao 14 obrana.

U rezultatski izjednačenom prvom poluvremenu, hrvatski prvaci su prvu osjetniju prednost od tri pogotka stvorili u 25. minuti (14:11), ali se Nexe vratio s tri uzastopna pogotka. Luka Mrakovčić je iz sedmerca postigao pogodak za minimalnu prednost PPD Zagreba na poluvremenu (15-14).

Za konačan ishod utakmice odlučujućom se pokazala dionica između 43. i 53. minute, kad je PPD Zagreb ostavio Našičane bez pogotka i stvorio zalihu od pet pogodaka (23:18), koju je momčad Ivice Obrvana bez poteškoća zadržala do kraja dvoboja i tako još jednom osvojila dvostruku domaću krunu.

PPD Zagrebu je ovo bilo 28. finale Kupa, dok su se rukometaši Nexea našli u četvrtom finalu u klupskoj povijesti, ali su i dalje bez trofeja.

Zanimljivo, bilo je to četvrto finale u kojem su igrali PPD Zagreb i Nexe, a najbolji hrvatski muški rukometni klub je došao do četvrte pobjede. Prethodna tri finala odigrana su u Umagu, a Zagreb je slavio s 33:27 (2015.), 28:27 (2017.) te 28:17 (2018.).