KRAJ SNA O ZLATU

Rukometaši bez finala, Francuzi bolji

10.08.2012 u 21:15

Hrvatska rukometna reprezentacija igra svoje četvrto olimpijsko polufinale u povijesti (21.30). S druge strane stajat će najveći rival posljednjih desetak godina, a to je Francuska. Tijek utakmice pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Hrvatski rukometaši su na Igrama u Londonu bili zasad impresivni. U skupini su pali Južna Koreja, Srbija, Mađarska, Danska i Španjolska, a u četvrtfinalu Tunis. Sada je na redu najopasniji protivnik Francuska, branitelj naslova.

S 'galskim pijetlovima' imamo negativan omjer, šest puta smo slavili, jednom remizirali, a u devet navrata izgubili. Još je poraznija statistika ako se pogledaju samo polufinala i finala između ove dvije reprezentacije. Hrvatska je tada dva puta bila uspješnija, a u ostalih šest slučajeva Francuska.

Momčadi se dobro poznaju i jasno je kako će Francuzi čvrstom, ponekad i prebrutalnom obranom, pokušati zaustaviti lepršave Golužine izabranike.

Spomenimo kako pobjednika ovoga dvoboja u finalu čeka Švedska koja je u drugom polufinalu svladala Mađarsku 27:26.

Hrvatska: Alilović, Štrlek, Vori, Čupić, Lacković, Duvnjak, Kopljar, Losert, Horvat, Ninčević, Vuković, Balić, Buntić, Gojun

Francuska: Omeyer, Honrubia, Sorhaindo, Abalo, Fernandez, Karabatić, barachet, karaboue, Dinart, G. Gille, Narcisse, B. Gille, Accambray, Guigou.

-------------------------------------------------------------------------------------------

OVDJE PRATITE TEKSTUALNI PRIJENOS

Hrvatska – Francuska 22:25

60' - 22:25 - Vori za kraj
60' - 21:25 - zabio je Bičanić
58' - 20:25 - nova kontra Francuza
57' - 20:24 - Sorhiando sa crte, sve je veći propuh obrani
57' - 20:23 - Bičanić
56' - 19:23 - Honrubia sa crte
55' - 19:22 - brzo je uzvratio Lacković
55' - 18:22 - zabio je Frenandez
54' - 18:21 - Balić je zabio
53' - 17:21 - post su preknuli Francuzi, Narcisse
49' - 17:20 - odmah je uzvratio Narcisse
49' - 17:19 - Lackovićeva bomba kroz ruke Omeyera
48' - 16:19 - Barachet je zaustavio našu seeriju od tri gola
47' - 16:18 - Horvat je lobao Omeyera za rušenje samopouzdanja
46' - 15:18 - Lacković nakon nove Balićeve asistencije
46' - isključenje B. Gillea
44' - 14:18 - Bičanić je napokon pogodio
43' - 13:18 - najveća prednost Francuza, Barachet iz kontre
42' - 13:17 - Narcisse, tone hrvatski brod
41' - 13:16 - sada je s krila pogodio Guigou, ne izgledamo kao da možemo preokrenuti
40' - 13:15 - opet taj Accambray
39' - 13:14 - Lacković je prošao Dinarta i zabio
39' - 12:14 - Accambray opet zabija iz daljine
38' - 12:13 - Buntićev projektil
37' - 11:13 - Francuzi opet bježe
33' - 11:12 - Štrlek s krila
31' - počelo je drugo poluvrijeme obranom Loserta

30' - 10:12 - Štrlek sa krila
29' - 9:12 - kontra Francuza za novi gol
27' - 9:11- Omeyer je obranio Buntiću, a u nastavku je Abalo vratio Francuze na plus dva
25' - 9:10 - Balić je ukrao loptu, Horvat iz kontre zabio s igračem manje
25' - Horvat je sa 7 metara pogodio gredu
24' - 8:10 Abalo je zabio i zaradio isključenje
24' - 8:9 - Balić iznenada iz daljine
23' - 7:9 - Horvat je penicilin za Omeyera
21' - 6:9 - Narcisse je iz daljine probušio Alilovića
20' - 6:8 - Vuković je napokon probio Omeyera
17' - 5:8 - isključenje Gojuna, Sorhaindo je brzo zabio
16' - 5:7 - Horvat nas drži u igri, sada je zabio sa crte
14' - 4:7 - Karabatić je skočio i nitko ga nije blokirao
13' - 4:6 - odmah je uzvratio s lijevok krila Štrlek
13' - 3:6 - Abalo s vanjske pozicije
13' - 3:5 - Horva s desnog krila
11' - 2:5 - Horvat je zabio sa 7 metara
11' - Omeyer je obranio sedmerac Čupiću, ali smo dobili novi sedmerac i isključenje Dinarta
11' - 1:5 - Karaabtić s krila, nemamo rješenja za Omeyera koji je već sakupio devet obrana
7' - 1:4 - Guigou sa 7 metara
6' - 1:3 - brzo smo krenuli iu napad i Gojun je probio Omeyera
4' - 0:3 - nova kontra Francuza nakon obrane Omeyera koju je završio Karabatić.
3' - 0:2- loše je krenulo, nova obrana Omeyera, a Abalo je u kontri pogodio
2' - 0:1 - Guigou je zabio sa crte
1' - počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad, ali je Omeyer odmah obranio šut Lackoviću