Rukometaši Bahreina su nam to dva puta napravili, a izbornik Lino Červar se razbjesnio i tko zna što je sve tada izgovorio

• D. S.
  • Zadnja izmjena 22.01.2021 06:42
  • Objavljeno 22.01.2021 u 06:42

Hrvatski rukometaši uvjerljivom su pobjedom nad Bahreinom 28:18 (13:8) otvorili drugi krug natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. Bio je to dvoboj u kojem nije nedostajalo atraktivnih poteza, a istaknuli su se i naši suparnici

Hrvatska je upisala svoju najuvjerljiviju pobjedu na turniru. Vodila je od početka da bi na kraju slavila s deset golova razlike. U sjajnim potezima prednjačili su hrvatski rukometaši, ali i igrači azijske reprezentacije pokazali su da mogu biti jednako atraktivni.

Tako nam je Bahrein u razdoblju od pet minuta (45-50. minute) prodao dva cepelina i to na jednak način preko lijevog krila. Zaista lijepo i ljubitelji rukometa pred televizijskim ekranima mogli su samo zapljeskati, a ta dva trenutka možete vidjeti OVDJE.

No nakon što su nam prodali drugi cepelin razljutio se izbornik Lino Červar koji je uputio nekoliko oštrih riječi prema svojim igračima zbog neozbiljnosti u obrani...

• +23
Hrvatska - Bahrain, SP u rukometu 2021. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Inače, bila je to treća utakmica ove dvije reprezentacije i treća uvjerljiva pobjeda naših. Bahrein smo svladali i na prošlom SP (2019.) kao i u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Riju (2016.).

No sada slijedi ono pravo, dvije ključne utakmice, prva je u subotu (18 sati) protiv Argentine koja na ljestvici ima samo bod manje i pobjeda je jedina opcija. Nakon toga u ponedjeljak (20.30 sati) slijedi sudar sa svjetskim prvakom Danskom. Nadamo se da će taj susret odlučivati o prvom mjestu...