novi trijumf prvaka

Rudeš zabio i pružio žestok otpor moćnoj Rijeci, ali ništa od senzacije!

22.07.2017 u 22:49

U 2. kolu HT Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš na Rujevici rezultatom 4:1, u utakmici u kojoj je novi prvoligaš pokazao da ima moć nadigravati se i s najboljima, no kvaliteta je prevagnula na stranu prvaka...

Nakon trijumfa s igračem manje protiv Slavena i uspješnog prolaska dalje u Ligi prvaka, Kekova družina ove je subote napravila još jedan korak u pravom smjeru ove sezone. Na Rujevici protiv Rudeša domaćin je odigrao taman onoliko koliko je bilo potrebno za sigurna tri boda, dok su gosti koji su prošle nedjelje remizirali s Osijekom u Gradskom vrtu potvrdili da nisu zalutali u HT Prvu ligu.

• +3
HT Prva liga, 2. kolo: Rijeka - Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Robert Anic/PIXSELL

Bio je to dvoboj kojeg je Rudeš dobro otvorio i bez imalo respekta pritisnuo aktualnog prvaka u uvodnim minutama. Najopasniji u gostujućim redovima bio je brzonogi Tomislav Havojić koji je već u 3. minuti zaprijetio dalekometnim udarcem Slugi, ali ovaj je sačuvao svoju mrežu.

Rijeka je strpljivo čekala svoju priliku, a ona je došla u 22. minuti kada je Gavranović izbio sam pred Hendiju, ali umjesto da ga svlada pokušao je poslužiti Kvržića i tako dopustio Borevkoviću da uklizavanjem spasi svoju mrežu.

Tri minute kasnije ista kombinacija ipak je upalila. Ponovo je Mario Gavranović proigrao Zorana Vržića koji je iskoristio asistenciju i s lakoćom svladao gostujućeg golmana.

Rijeka - Rudeš 1:0 (Kvržić 25) Autor: YouTube

Rudeš je pokušao zatim pritisnuti i izjednačiti, no Rijeka se uspješno branila, a onda ponovo poentirala. Dogodilo se to u 45. minuti kada je Župarić kojem se lopta sretno odbila preciznim udarcem svladao Hendiju i udvostručio prednost.

Rijeka - Rudeš 2:0 (Župarić 45) Autor: YouTube

U drugom dijelu gosti su se uspjeli vratiti i učiniti susret neizvjesnim, zahvaljujući Anti Aralici koji je u 63. minuti jednu odličnu kontro završio udarcem koji je uz pomoć braniča Punčeca prevario Slugu i završio u mreži.

Rijeka - Rudeš 2:1 (Aralica 63) Autor: YouTube

Nije Rudeš bio bezopasan niti u završnici, ali Rijeka je ipak bila ta koja je ponovo zabila i sve riješila u 78. minuti, kada je Gorgon izašao pred gol gostiju, pokušao asistirati na drugu stranu, a Mesarić je nesretno zabio u vlastitu mrežu.

Rijeka - Rudeš 3:1 (Mesarić autogol 78) Autor: YouTube

Bizarni autogol dotukao je goste, a onda je Heber u 87. minuti probio lijevu stranu i pogodio vratnicu, a Gavranović je odbijenu loptu pospremio u mrežu za konačnih 4:1.

Rijeka - Rudeš 4:1 (Gavranović 87) Autor: YouTube

Rijeka se na vrhu izjednačila s Dinamom koji ima šest bodova, dok je Rudeš ostao na onom jednom izborenom u Osijeku koji mu sigurno neće biti i posljednji ove sezone...

Rijeka - Rudeš, izjave trenera Autor: YouTube

HT Prva liga, 2. kolo:

Rijeka - Rudeš 4:1 (Kvržić 25, Župarić 45, Mesarić a.g. 78, Gavranović 87 / Aralica 63)

Rijeka - Rudeš 4:1 (2. kolo 2017./18., 23.7.), sažetak Autor: YouTube

Slaven Belupo-Lokomotiva1:0
Rijeka-Rudeš4:1