TRIJUMF PROTIV INTERA

Rudeš nakon deset mjeseci kalvarije napokon pobijedio u HT Prvoj ligi

08.03.2019 u 19:48

U prvoj utakmici 24. kola HT Prve lige nogometaši Rudeša ostvarili su prvu pobjedu u sezoni, u Kranjčevićevoj ovog petka golovima Juranovića i Ericka za 2:0 u dvoboju s Interom...

Tomislav Ivković uspio je zaustaviti katastrofalnu seriju zagrebačkog kluba. Rudeš je posljednju pobjedu u HT Prvoj ligi ostvario 14. svibnja prošle godine ni manje ni više nego protiv Dinama, a iako je i u novoj sezoni uspio u kolovozu ne izgubiti na Maksimiru od momčadi koja briljira u Europskoj ligi, sve do ovog petka nije pobijedio niti jednu utakmicu u domaćem prvenstvu.

• +3
HT Prva liga, 24. kolo: Rudeš - Inter Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Seriji od čak 24 utakmice bez trijumfa došao je kraj u Kranjčevićevoj protiv Intera, u dvoboju koji je krenuo u Rudešovom smjeru na otvaranju drugog poluvremena, kada je Dragan Juranović u 46. minuti nakon vješte varke poslao loptu pod gredu gostujućeg gola.

Inter se pokušao vratiti u susret, no onda je u 77. minuti primio još jedan krasan pogodak. Dalekometni udarac Brazilca Joaoa Ericka odsjeo je u mreži i osigurao dugo iščekivanu pobjedu Rudeša.

Ovim trijumfom Ivakovićeva momčad došla je na sedam osvojenih bodova i još uvijek ih ima čak 10 manje od Istre na devetom mjestu koja će pak pod vodstvom novog trenera Igora Cvitanovića u nastavku prvenstva pokušati uloviti Toplakov Inter i gurnuti ga u dodatne kvalifikacije za opstanak, a ako momčad iz Zaprešića nastavi igrati kao posljednjih tjedana, to bi se zaista moglo dogoditi...