trijumf domaćina

Rudeš bez isključenog Vuce pao kod Slavena i još se malo približio drugoj ligi

28.03.2019 u 19:50

U derbiju začelja 26. kola HT Prve lige nogometaši Slaven Belupa pobijedili su ovog četvrtka u Koprivnici Rudeš rezultatom 2:1, u dvoboju u kojem su gosti igrali s igračem manje već od 13. minute, nakon isključenja Vilibalda Vuce...

Rudeš je možda protiv Intera prije nekoliko tjedana napokon upisao prvu pobjedu ove sezone u HT Prvoj ligi, no nakon reprezentativne stanke vratio se starim gubitničkim navikama.

• +3
HT Prva liga, 26. kolo: Slaven - Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Momčad koju trenutno vodi Tomislav Ivković posrnula je ovog četvrtka kod Slaven Belupa koji je osvojio iznimno bitne bodove u borbi za izbjegavanje dodatnih kvalifikacija za opstanak u krugu prvoligaša.

Sve je krenulo nizbrdo za Rudeš već u 13. minuti kada je isključen Vilibald Vuco, a četiri minute kasnije Mate Jelić doveo je domaćina u vodstvo sigurnom realizacijom iz blizine.

Rudeš se ipak nije predao i izjednačio je u 27. minuti nakon krasne realizacije u režiji Vitalija Lisakoviča.

Do poluvremena je Slaven ponovo poveo. Strijelac je u 37. minuti bio Poljak Krystian Nowak koji je rutinski poentirao glavom u akciji nakon kornera.

S igračem manje gosti iz Zagreba nisu u drugom dijelu imali snage za novo izjednačenje pa su se morali pomiriti svojim 21. porazom sezone i zaostatkom za ostatkom društva koji gotovo da jamči ispadanje u drugu ligu. Slaven je pak preskočio Inter i malo se udaljio od Istre koja drži mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije...