serie a

'Rossoneri' u Bologni vodili 2:0 i na kraju spašavali pobjedu; veliki povratak Siniše Mihajlovića

08.12.2019 u 23:01

U posljednjem susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Bolognu 3:2 i tek drugi put ove sezone spojio dvije pobjede u prvenstvu. No, utakmicu je obilježio povratak na klupu trenera Bologne Siniše Mihajlovića koji se bori s leukemijom

Prvi put 'rossonerima' je to uspjelo koncem kolovoza i početkom rujna kada su dobili Bresciju i Veronu s po 1:0, a sada su dobili Parmu (1:0) i Bolognu (3:2).

Gosti su poveli u 15. minuti golom poljskog napadača Krzysztofa Piateka koji je realizirao kazneni udarac kojeg je sam izborio. Na 2:0 je povisio Theo Hernandez u 32. minuti, a isti je igrač osam minuta kasnije zatresao vlastitu mrežu vrativši nadu domaćinu.

Međutim, Milan je već u prvoj minuti nastavka povisio na 3:1, a gol je postigao Giacomo Bonaventura. Bologna je u 84. smanjila golom Nicole Sansonea iz kaznenog udarca, ali do kraja susreta nije uspjela izboriti remi.

• +5
Serie A, Bologna - Milan Izvor: Profimedia / Autor: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

Ante Rebić nije nastupio za goste, dok je Bolognu vodio Siniša Mihajlović koji se vratio na klupu i to protiv kluba kojeg je vodio prije četiri godine. Podsjetimo, srpski stručnjak se bori s leukemijom, nedavno je imao transplantaciju koštane srži i zbog toga je izbivao neko vrijeme s terena.

Parma je na gostovanju pobijedila Sampdoriju 1:0. Jedini gol postigao je Juraj Kucka u 21. minutu. Sampdorija je u 77. minutu propustila dobru priliku za izjednačenje, no Fabio Qiagliarella nije realizirao kazneni udarac. Točnije njegov udarac sjajno je zaustavio Luigi Sepe.

>> Fiorentina tone sve dublje; Torino je 'violama' nanio četvrti uzastopni poraz